Uncategorized

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YETERLİ Parti’ye: Pozisyonunu gözden geçirmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Önderler Tepesi sonrası değerlendirmelerde bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve Rus istihbaratının Türkiye’de görüşmesine ait, “Aldığım bilgi, her iki tarafın da nükleer silahla ilgili rastgele teşebbüsünün olmayacağı istikametinde. Biz de alışılmış yakın markajda tutalım, sık sık bir ortaya gelmelerini sağlayalım istiyoruz” sözlerini kullandı.

İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına dair Erdoğan, “‘Yaklaşan seçimlerle bağlantılıdır’ üzere bir söz terör örgütünün yaymaya çalıştığı endişe senaryosunun parçası” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

(İYİ Parti) Temenni ederiz bir dönüşüm yaparak gerek bu masayı terk etmek gerekse ulusal ve yerli duruş sergilemek üzere pozisyonunu tekrar gözden geçirir.

(Sizi güç noktasında destekleyebiliriz) diyen ülkeler de var. Oralardan da alıp ihracını yapma, SWAP diyebileceğimiz süreci başlatma talihimiz da var.

(Mısır ve Suriye ile ilişkiler) Siyasette ebedi dargınlık, kırgınlık, küslük olmaz. Vakti geldiğinde kıymetlendirir, ona nazaran yenilemeyi yapabilirsiniz.

(Mısır ve Suriye ile ilişkiler) Sorunlu olduğumuz ülkelerle bağları tekrar ele alabiliriz. Hele hele haziran seçiminden sonra sil baştan yapabiliriz.

(ABD Başkanı Biden’la Bali’deki görüşmesi) ‘Bu tahıl koridorunda üstlendiğiniz rol sebebiyle teşekkür ederim’ dedi.

(Biden) F-16’larla ilgili bahiste ‘İşin büsbütün elinde olduğunu, bunun hassasiyeti içerisinde olduğunu’ söyledi. Bu husustaki bağlantıları devam ettireceğiz.

(İtalya Başbakanı Meloni) ‘Teknik birtakım meseleler kaldı, bunları çözerek, Fransa, İtalya, Türkiye, SAMP-T problemini de kısa vakitte çözelim’ dedi.

(Sahipsiz köpekler) Bakanlarım çalışıyor. Bu işi boş bırakmamalıyız. Hususla ilgili atılacak adımlar neyse, ne önlem gerekiyorsa yerine getirilecek.

(Ahmet Kaya’nın kabrinin Fransa’dan nakli) Nakli kubur teklifimiz masadadır. Zira bu topraklar, onun toprağıdır. Kâfi ki aile bu mevzuda kararını versin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu