Uncategorized

Twitter vs Elon Musk Final Round: Elon Musk istediğini elde etti!

Washington Post’tan bir rapora göre Twitter, Elon Musk’ın verilerin paylaşılması talebini kabul betnano direct etti. Tescilli veri akışı üzerinde haftalarca süren bir savaş, Musk’ın sosyal medya platformunu devralma teklifini yavaşlattı.

Twitter vs Elon Musk Round 1: Elon Musk istediğini elde etti!

Musk’ın Twitter’ı satın alma ve özelleştirme önerisi uzun süredir bir tartışa konusu. Musk, yakın zamanda teklifi finanse etme çabalarını boşa çıkaran satın alma işleminden vazgeçebileceğini kaydetti. Daha önce Musk avukatı Mike Ringler, Twitter’ın sahte hesaplar ve spam göndericiler hakkında veri taleplerini “engellediğini” yazmıştı. Bir kaynak ise Washington Post’a, bilgilerin bu hafta erken bir tarihte verilebileceğini, bunun da Twitter’ın Musk’ın taleplerine boyun eğdiği için çatışmanın sona erebileceği anlamına geldiğini söyledi.

Musk başlangıçta şirketi satın almadan önce Twitter’ın mali durumunu inceleme hakkından feragat etti. Twitter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Twitter, işlemi birleşme anlaşmasının şartlarına uygun olarak tamamlamak için Bay Musk ile işbirliği içinde bilgi paylaşmaya devam etti ve etmeye devam edecek” dedi.

Açıklamada, “Bu anlaşmanın tüm hissedarların çıkarına olduğuna inanıyoruz. İşlemi sonlandırmayı ve birleşme anlaşmasını üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda yürürlüğe koymayı amaçlıyoruz” denildi.

Insider daha fazla yorum için Twitter’a ulaştı. Twitter CEO’su Parag Agrawal, Mayıs ayında Musk’ın bot hesaplarını hesaplama yönteminin işe yaramayacağını söyledi ve böyle bir analizin Twitter’ın paylaşamayacağı özel bilgiler gerektireceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu