Uncategorized

Oyuncuları Sevindirecek: AGON PRO AG274QS Tanıtıldı

AGON by AOC, AGON PRO portföyüne yüksek hızlı, 300 Hz oyun monitörünü, 68.58 cm’lik (27”) AGON PRO AG274QS modelini ekliyor. DisplayHDR 600, 1 ms GtG tepki süresini ve QHD çözünürlüğü destekleyen Hızlı IPS paneli ile donatılmış bu model, espor oyuncuları ve tutkunları, özellikle de FPS, battle royale ve buna benzer hız dolu oyun hayranları açısından hedefi 12’den vuruyor.

Keskin ve hızlı
AGON PRO’nun Full HD’ye sahip şimdiki modelleri, 25 inçlik AG254FG (360 Hz) ya da 27 inçlik AG274FZ (260 Hz), sıradışı hızın yüksek kalitedeki IPS panelleri ve ödüllü, gamer odaklı tasarımlar ile nasıl bir araya getirilebileceğini çok güzel bir şekilde gösteriyor. Şimdi de 27 inçlik AG274QS ile, AGON by AOC daha keskin QHD çözünürlüğü (2560×1440 piksel) nefes kesici 300 Hz’e çıkartıyor – bugün piyasada böyle yüksek bir yenileme hızına sahip ilk QHD ekranlardan biri.

Sıradan 144 Hz gaming monitörlerinin yenileme hızının iki katından fazlasına sahip AG274QS, her saniyede daha fazla kare görüntüleyerek aksiyonu daha fazla akıcılık ve doğruluk ile sunar. Özellikle de milisaniyelerin bile önemli olduğu FPS oyunlarında, kullanıcılar rakibin bir köşede göründüğünü ne kadar çabuk görebilir ya da rakiplerinin beklenmedik hareketlerini ne kadar hızlı takip edebilirlerse o kadar çabuk tepki verebilirler ve avantajlı duruma geçebilirler.

AG274QS modelinin 3 taraftan çerçevesiz, 27 inçlik Hızlı IPS paneli, günümüz oyuncusunun hayalindeki özelliklere, QHD çözünürlüğe (2560×1440) ve 300 Hz yenileme hızına sahip. 1 ms GtG ve 0.5 ms MPRT tepki süreleri sayesinde, hız yüklü aksiyon monitörde neredeyse hiç hayalet görüntü olmadan, akıcı bir şekilde veriliyor. Ayrıca Adaptive-Sync teknolojisi ve AMD FreeSync Premium desteği de olduğu için, değişken bir yenileme hızı kullanılarak yırtılma ve tutukluk ortadan kaldırılıyor.

Oyunculara yalnızca hızlı oyunlarda değil, aynı zamanda fotoğraf gerçekliğinde, sürükleyici tek oyunculu deneyimlerde de eşlik edebilmek için, AG274QS modeli DisplayHDR 600 sertifikası ile sunuluyor. Bu ekran, parlak, göz alıcı patlamaları ya da ağızları açık bırakan gün ışığına ve aynı zamanda da sert gölgelere sahip can alıcı manzaraları görüntülemek için 600 nit pik parlaklığa kadar çıkabiliyor.

‘red dot’ tasarım ödüllü AG274QS monitör, AGON PRO’nun kanıtlanmış formülüne sahip: olası çoklu monitör kurulumları için üç tarafta da nerdeyse yok gibi olan çerçeveler, gelip geçenlere AGON PRO efsanesini hatırlatmak için bir logo yansıtıcı ve kapsamlı G-Menu yazılımı sayesinde diğer AOC donanımı ile özelleştirilebilir ve eş zamanlanabilir RGB efektleri (Light FX). Özelleştirmeye ek olarak da, AG274QS geniş aralıkta yükseklik, eğme, sağa sola dönme ayarlı ve pivot oryantasyonlu, sağlam, metal bir ayağa sahip.

4x USB 3.2 portu ile bu monitör, oyun klavyesi, fare, USB kulaklığı gibi ek çevre birimlerini bağlamak için de kenetleme üssü görevi görüyor. DTS sesine sahip 2x 5W hoparlör ile, AG274QS kendine tam anlamıyla hayran bırakıyor. Monitöre entegre kulaklık askısı ise, oyuncuların savaş istasyonlarını daha derli toplu tutmalarına yardımcı oluyor. Dahili, buz hokeyi topu şeklindeki QuickSwitch kontrol aygıtı ise OSD ayarlarını çocuk oyuncağı haline getiriyor, bir yandan da bunlar joystick ya da G-Menu yazılımı üzerinden de kontrol edilebilir.

AGON PRO AG274QS modeli, Haziran 2022’den itibaren 1449 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu