Uncategorized

Windows 11’de büyük yenilik! İşte yeni hali!

Microsoft’un işletim sistemi sürümlerinde istikrarlı bir başarı elde ettiğini söylemek bir hayli güç. Teknoloji meraklılarının çok iyi bir şekilde hatırlayacağı üzere, Windows XP sonrası piyasaya çıkan Windows Vista tam bir hayal kırıklığı olmuş, bilgisayar kullanıcılarının imdadına ise Windows 7 yetişmişti.

Bu sürümden sonra piyasaya çıkan Windows 8’de tıpkı Vista’da olduğu gibi oldukça kötü geri bildirimler alınca, kullanıcılar çok uzun bir süre Windows 7’yi kullanmakta ısrar etmişlerdi. Ancak uzun süren bu direnişin ardından bu sefer de bilgisayar kullanıcılarının imdadına Windows 10 yetişmiş ve Windows 8’i kullanmak istemeyenleri bu zorunluluktan kurtarmıştı.

Windows 8 öylesine büyük bir hayal kırıklığıydı ki, Microsoft bile yeni işletim sistemine Windows 9 ismini vermek istememiş ve uzun yıllar sonra bu durumun sebebi olarak, kullanıcıların akıllarında Windows 10’un yepyeni bir deneyim olarak belirmesini, Windows 8’in devamı olarak düşünmelerinin istenmemesi olduğu itirafı yapılmıştı.

Windows 11’de büyük yenilik! İşte yeni hali!

İşte kısaca Windows’un tarihine baktığımız zaman neredeyse düzenli olarak bir başarılı bir başarısız sürümlerin piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Eğer bu istatistik doğruysa, en başarılı sürümlerden biri olan Windows 10’dan sonra gelen Windows 11’in başarısız bir versiyon olması gerekiyor ki, açıkçası eldeki veriler şu an için bu önyargının gerçek olduğunu gösteriyor.

Yapılan araştırmalara göre, Windows 11 ne kurumsal tarafta ne de bireysel bilgisayarlarda tercih edilmezken, Microsoft bu durumu tersine çevirmek için var gücüyle çalışıyor.

Microsoft tarafından yapılan çalışmalardan biri de Görev Yöneticisinin güncellenmesi oldu. Uzun bir süredir kulaktan kulağa yayılan fısıltılarda, Microsoft’un Görev Yöneticisinde önemli güncellemeler yapacağı konuşuluyordu. Bugün ortaya çıkan yeni görseller ise, söylentilerin gerçek olduğunu ortaya çıkardı.

Buna göre yeni Görev Yöneticisinde Performans, İşlemler, Detaylar, Servisler gibi menüler üst sekmeden yan sekmeye taşınmış. Bununla birlikte komut içeren düğmeler ise yöneticinin üstünde konumlanmış.

Ayrıca yeni Görev Yöneticisi artık arka fonda kullanılan renklerle uyumlu olarak çalışıyor. Bu da yöneticinin çok daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Şu an için test aşamasında olan bu yeniliğin ne zaman tüm kullanıcıların beğenisine sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu