Çarşamba, Haziran 19, 2024

Dusk, Amid Evil ve Ultrakill gibi retro stil FPS’ler ile tanıdığımız New Blood Interactive şu sıralar çeşitli yeni projeler üzerinde çalışıyor. Bunlar arasında Gloomwood’a ek olarak bir tane kuşbakışı shooter oyunu, arabalı savaş oyunu ve CEO Dave Oshry’nin “hayalimdeki oyun” dediği klasik Fallout stili bir RYO da var.

Bu retro fütüristik izometrik RYO hakkında henüz pek bir bilgimiz yok, ama New Blood’un verdiği detaylar bile Fallout severleri heyecanlandırmaya yetti.

Bu “tutku projesinde” Oshry’nin yanı sıra oyun geliştiricisi Adam Lacko, çizer Alexander Berezin ve müzisyen Mark Morgan da bulunuyor.

Adam Lacko, orijinal Fallout 3’ü yenilemeye çalışan Project Van Buren’in arkasındaki isim ve camianın tanınmış isimlerinin başında geliyor. Red888guns takma adıyla bilinen Alexander Berezin ise Fallout Sonora ve Olympus 2207 modlarında da görev yapan, son derece tecrübeli bir çizer.

Mark Morgan ise ilk iki Fallout oyununun yanı sıra Planescape: Torment, Wasteland 2 ve Wasteland 3’ün de müziklerinin bestecisi. O da Fallout camiası adına çok büyük bir isim anlayacağınız.

Böyle tutkulu bir ekipten kötü bir iş çıkması zor görünüyor, o yüzden ben de bu isimsiz proje için Oshry gibi heyecanlıyım.

Tags: ,

0 Comments

Leave a Comment