Uncategorized

Cardano, ayı piyasasında en çok tutulan kripto tokeni oldu!

8 Haziran’da Cardano’nun ( ADA ) değeri, kripto para piyasası iyileşme belirtileri göstermeye başladıkça yatırımcılar varlığa ilgi göstermeye devam ettikçe, önceki 24 saat içinde %8’e kadar çıkarak önemli bir artış gördü.

Bu ilginin birkaç farklı şekilde gün ışığına çıkarıldığını belirtmekte fayda var, en sonuncusu, varlığın “ Ayı piyasasında en çok hangi kriptoyu elinde tutuyorsunuz? ” başlıklı yakın tarihli bir anketin başında çıkmasıydı. ‘

Cardano, ayı piyasasında en çok tutulan kripto tokeni oldu!

Özellikle, London Real tarafından 7 Haziran’da Twitter aracılığıyla gerçekleştirilen anket, seçmenlerin %77’sinin ADA’yı seçtiği 8.861 oyla, Cardano’nun ayı piyasasında ezici bir çoğunlukla elde tutulan en popüler kripto para birimi olduğunu buldu.

Özellikle, karşılaştırmada listelenen diğer seçeneklerden olan Bitcoin% 11, Ethereum% 5 ve diğerleri için ‘% 7’ye sahip olduklarını söyleyen katılımcıların yüzdesi arasında önemli bir boşluk vardı.

Cardano ekosistemi kazanımları ve gelişmeleri

Bu haftanın başlarında Cardano, 3 Haziran’da %13’ten fazla tırmanırken, piyasa değeri ile ilk 100 kripto para birimi arasında en çok kazanan olarak piyasayı yönetmişti.

Büyük paranın Ethereum ( ETH ) ve Solana’dan ( SOL ) ADA’ya doğru hareket ettiği de görüldü, Cardano’nun yeniden tahsis hızı olarak görülen bir başka trend, hem yüzde hem de mutlak hız açısından diğer zincirlerden daha yüksekti.

Bu arada, yakın zamanda, ekosistem hızla büyürken Cardano üzerinde 1000’den fazla projenin inşa edildiği ve Vasil hardfork’un önündeki ağ üzerinde halihazırda 1,003 projenin inşa edildiği ortaya çıktı.

Cardano üzerine inşa edilen projeler. Kaynak: IOHK

Vasil hardfork güncellemesinin ‘son mil’de olduğu ve bu ay tamamlanması planlandığı ve geçmiş verilerin ADA’nın bir hardfork olayına giden günlerde fiyat artışlarını gösterdiği gerçeği ışığında, yatırımcılar Cardano’yu satın alıp almamaları konusunda oldukça dikkatli.

Şu anda, CoinMarketCap verilerine göre Cardano, son 24 saatte %7,34 ve önceki hafta %3,61 artışla 0,6327 $ seviyesinde işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 21.3$

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu