Uncategorized

Karın germe ameliyatı nasıl olur?

Karın germe ameliyatı 3 aşamalı bir ameliyattır;

  • Birincisi karın ön ve yan kısımlarındaki yağ dokuları liposuction yöntemi ile alınarak hem karında hem bel de ince bir görünüm elde edilir.
  • İkincisi göbek deliğinin altında kalmış olan yoğun çatlakların bulunduğu, sarkık karın bölümündeki cilt+cilt altı doku çıkarılır. Karın derisi gerginleştirilir ve göbek deliği yeni yerine dikilir.
  • Üçüncüsü de karın ön duvarında deforme olan kaslar birbirine yaklaştırılır ve karın düz bir hale getirilir.

Hastalarıma ameliyat sonrası süreçte en pembe tabloyu çizdiğim ameliyatların başında abdominoplasti gelmektedir. Çünkü hastalarıma ameliyattan çıkar çıkmaz 2-4 beden inceleceklerini, takip eden 2-3 ay içerisinde önerilerimi dinlerler ise en az 2 beden daha inceleceklerini söyleyebilirim. Ameliyat sırasında gerek yapılan liposuction işlemi ile gerekse rektus kaslarına uygulanan plikasyon işlemi ile zaten 2-4 beden incelme hemen sağlanır. Takip eden süreçte hastalar sadece karbonhidrattan uzak ve sıvı ağırlıklı beslenirler ise bir o kadar daha incelmeleri hayal değildir. Bunu sağlayan bir kaç faktör var elbette. Öncelikle karın germe ameliyatı sonrası hastanın belli bir diyet programına uyması çok daha kolaydır çünkü ameliyata bağlı fiziksel değişim hastayı ileri derecede motive etmektedir. Karın duvarına yapılan plikasyon mideyi önden sıkıştırmakta, mide eskisi gibi rahat genişleyememekte ve dolayısıyla doyma hissi çok daha çabuk ortaya çıkmaktadır. Son olarak da, önceki kiloları nedeniyle hareket zorluğu çeken hasta çok daha kolay hareket edebildiği için hareketsiz bir yaşam tarzından uzaklaşmakta, kalori tüketimini arttırmaktadır.

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılan yaklaşık 2 saat süren bir işlemdir. Hasta ameliyathaneden özel bir korse giydirilmiş olarak çıkar. Hastadan bu korseyi 4-6 hafta giymesi istenir. Kanama riskinin olduğu nadir durumlarda güvenlik amaçlı drenler yerleştirilir ve 2 gün sonra çekilir. Hasta ameliyat sonrası 4. saatte yürümeye başlar. Hasta hastanede 1 gün misafir edilir. Hasta hastaneden taburcu olduğunda kendi yürüyor, tuvalet ve temizlik ihtiyacını karşılıyor durumdadır. Ameliyat sonrasında gardrobunuzdaki kıyafetleri büyük oranda değiştirme ihtiyacı hissedeceğinizi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu