Uncategorized

Opera Özel Kripto Tarayıcısını Duyurdu

Evet, doğru okudunuz. Son zamanlarda popüler olan kripto para birimi, blok zinciri ve Web3’ü göz önünde bulunduran Opera, bunun için özel bir tarayıcı oluşturma ihtiyacını hissetti.

Opera Kripto Tarayıcı Başlatıldı


Opera, kripto tarayıcısının çeşitli merkezi olmayan uygulamalarla çalışacak şekilde tasarlandığını ve kripto cüzdanlarına daha derin entegrasyon sunduğunu söylüyor. Opera, ekosistemin kurulmasına yardımcı olmak için şimdiye kadar Ethereum, Bitcoin, Celo ve Nervos dahil olmak üzere birden fazla blok zinciri entegre etti. Ayrıca şirket, Handshake, NEAR, Polygon ve Solana ile de ortaklıklar duyurdu.

Tarayıcının dikkate değer bir özelliği, yerel bir kripto cüzdana sahip olması. Bu şekilde, ek bir tarayıcı uzantısı yüklemek zorunda kalmadan dApps’te oturum açabilir veya tarayıcıdan kriptonuza erişebilirsiniz. Ayrıca Opera, Metamask gibi üçüncü taraf cüzdanlar için bir cüzdan seçme aracı da içeriyor.

Tarayıcıda en son blok zinciri haberlerini, yaklaşan hava yardımlarını, endüstri etkinlikleri takvimini, NFT’leri, kripto topluluklarını, eğitim içeriğini, podcast’leri, videoları, kripto fiyatlarını ve piyasa duyarlılığını vurgulayan bir Kripto Köşesi özelliği elde ediyorsunuz.

Opera’nın ücretsiz yerleşik VPN’i ve reklam ve izleyici engelleyici özelliği de bu kripto tarayıcıda yerini alacak. Üçüncü taraf uygulamaların cüzdan adresinizi değiştirmemesini veya hassas verilere erişmemesini sağlayan güvenli bir pano bile var. Özellikle Opera, tarayıcıyı ve cüzdanı yakında açık kaynaklı hale getireceğini söylüyor.

Opera’nın kripto tarayıcısı şu anda Windows, Mac ve Android’de beta olarak mevcut. Şirket, gelecekte bir iOS sürümünü piyasaya sürmeyi vaat ediyor. Kendinizi yakın gelecekte bir kripto tarayıcı kullanırken görüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu