Çarşamba, Haziran 19, 2024

Eğer her zamanki gibi Eylül ayındaki sunulması beklenen yeni bir iPhone 14 satın almayı umuyorsanız önünüzde ufak bir zorluk olabilir. Görünene göre bir veya daha fazla modelin ertelenmesi ya da en azından başlangıçta az sayıda üretilmesi söz konusu.

Bir Nikkei Asia haberine göre, Apple’ın Çinli bileşen tedarikçilerinin Covid karantinaları nedeniyle programın gerisinde kalması bu sorunun sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Görünüşe göre Apple, tedarikçilerden süreçlerini hızlandırmalarını isteyerek kaybedilen zamanı telafi etmeye çalışıyor, ancak “konu hakkında doğrudan bilgi sahibi olan birden fazla kaynağa” göre, iPhone 14 hattının üretim programı ve ilk üretim hacimleri bu durumdan etkilenebilir.

Şu anda, dört iPhone 14 modelinin tamamı görünüşe göre mühendislik doğrulama testi (EVT) aşamasında ve programa uygun olarak devam edebilirse, Haziran ayının sonuna kadar bu aşamayı tamamlayacaklar. Ancak bildirildiğine göre en az bir model programın yaklaşık üç hafta gerisinde kalıyor.

Apple işleri yoluna koymak için elinden gelenin en iyisini yapıyor gibi görünüyor, ancak şirket başarısız olursa, en az bir model beklenenden geç veya daha sınırlı miktarlarda piyasaya sürülebilir.

0 Comments

Leave a Comment