Uncategorized

Infinity Ward, Call of Duty 2022’yi Geliştiriyor

Her yeni yıl, yeni bir Call of Duty oyunu anlamına gelir ve bu yılki oyun Infnity Ward tarafından geliştirilecek.

Call of Duty’nin yıllık yeni oyun döngüsünün korunması için Activision, geliştirme süreçlerini Infinity Ward, Treyarch ve Sledgehammer arasından dönüşümlü olarak gerçekleştirir ve diğer stüdyolar da destek verir.

Infinity Ward, daha önce 2019 yılında piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare’i ve Call of Duty: Warzone’u geliştirmiş olması nedeniyle bir kez daha gündeme geldi. Infinity Ward’ın resmi Twitter hesabı, “Yeni nesil Call of Duty çok yakında geliyor” sözleriyle haberleri doğruladı.

Bu, 2019 yılındaki olumlu eleştiriler ve ticari başarılar göz önüne alındığında, Infinity Ward’ın Modern Warfare serisinde bir devam oyunu üzerinde çalıştığı anlamına gelebilir.

Özellikler ve hikayelere gelince, Activision şu an için tüm bu ayrıntıları gizli tutuyor. En son yayınlanan finansal raporlarda Activision, Infinity Ward’ın “sektör lideri inovasyon ve geniş çapta çekici bir seri geliştirme ortamıyla seri tarihindeki en iddialı plan üzerinde çalıştığını” dile getiriyor.

Geçen yıl Activision, Sledgehammer tarafından geliştirilen Call of Duty: Vanguard’ı piyasaya sürdü. 2. Dünya Savaşı ayarı, bundan önceki sürüm olan 2020’nin Call of Duty: Black Ops Cold War sürümüne kıyasla “daha düşük premium satışlara” sahipti. Benzer şekilde, Call of Duty: Warzone için katılım da çeyrek boyunca azaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu