Teknoloji

General Mobile GM 9 Go İnceleme

General Mobile’ın 2018 yılında satışa çıkarttığı akıllı telefonu GM 9 GO modeli son vakitlerde 1200 TL fiyatıyla tekrar giriş düzeyi bir akıllı telefon satın almak isteyeler ortasında konuşulmaya başlandı. Pekala, General Mobile GM 9 GO satın alınır mı, özellikleri neler? Bu incelememizde kısaca General Mobile GM 9 GO’yu yakından tanıyoruz.

General Mobile GM 9 GO, elbette tasarım itibariyle devrin tasarım anlayışını benimsiyor. Önden bakıldığında 5.5 inç boyutundaki ekranının etrafını saran çerçeveleri ile dikkat çeken General Mobile GM 9 GO, beyaz, altın sarısı ve uzay grisi üzere 3 farklı renk seçeneğiyle bulunabiliyor.

5.5 inçlik ekranın çözünürlüğü 720×1440 piksel düzeyinde olurken, ekranın üzerindeki ön kameranın çözünürlüğü ise 8 MP formunda.

Telefonun en dikkat cazip yanlarından biri ise, pilini değiştirmenize imkan tanıması. Artık günümüzde bu tip akıllı telefonlar göremiyoruz. Buna rağmen General Mobile GM 9 GO’nun art kapağını açabiliyor ve bataryayı değiştirebiliyorsunuz. Telefonun bataryası ise 3500 mAh kapasitesinde.

Temel gereksinimlere özel bir akıllı telefon olan General Mobile GM 9 GO’da Android GO işletim sistemi yer alıyor ve bu işletim sistemi Android 8.1 sürümüne dayanıyor. 1 GB AM ve 16 GB depolama alanına sahip olan telefonda, ayrıyeten depolama alanını microSD kart yoluyla artırabildiğinizi de belirtelim.

General Mobile GM 9 GO’da MediaTek MT6739 işlemci kullanılıyor. Bu işlemci ve teknik takım ışığında çok temel kullanımlar için uygun bir performans sağlayabilecek telefonda, arayüzde rahatlıkla dolaşabiliyor ve uygulamaları açabiliyorsunuz. Fakat yüksek güç gerektiren uygulamaların bu telefonda artık zorlanacağını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

General Mobile GM 9 GO, elbette buna ait olarak bir oyun telefonu değil. Çok kolay oyunlar oynanabilir, ama 1 GB RAM artık günümüz için oyun manasında hiç de kâfi değil.

Telefonun gerisinde da flaşla desteklenen tek kamera yer alıyor. Bu kamera 13 MP çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram pahasına sahip. Bu kameralar günlük kullanım için ülkü olsa da, çok da güzel bir fotoğraf kalitesi beklememek gerekiyor.

General Mobile GM 9 GO’da FM Radyo uygulaması mevcut durumda. Kutusundan 3.5 mm girişli kulaklığının çıktığını da belirtelim.

Özetle

Sonuç olarak General Mobile GM 9 GO, günümüz kuralları için artık pek de performans sağlayacak bir akıllı telefon değil. 1200 TL fiyatı ile bir halde ilgi odağı olduysa da, farklı modelleri de değerlendirmenin gerçek olacağını düşünüyoruz. Fakat birinci kere bir akıllı telefon satın alacak ya da sahiden çok temel bir kullanımda bulunacağını düşünenler ilgilenebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu