Uncategorized

Tesla CEO’su Elon Musk, şirkette yaşanacak büyük bir depremin ilk sinyalini verdi

Reuters’in yeni bir haberine göre Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’daki iş gücünü yaklaşık yüzde 10 oranında azaltmak istiyor. Yöneticilere gönderdiği bir e-postada, ekonomi hakkında “süper kötü bir hissi” olduğunu yazdı. Tesla, bağlı şirketleri dahil olmak üzere, 2021’in sonu itibariyle yaklaşık 100.000 kişilik istihdam sağlıyordu ve bu nedenle herhangi bir işten çıkarmanın önemli bir etkisi olabilir.

Tesla’nın Asya ve Avrupa pazarlarına giden araçlarının çoğu Çin’de Şanghay fabrikasında üretildiğinden dolayı üretim konusunda bazı otomobil üreticilerine göre daha fazla sorun yaşandı. Ülkede üretim yapan diğer firmalar gibi, COVID-19 karantinalarının ardından üretimi yeniden başlatmak oldukça zor oldu.

Ayrıca enflasyon ve Ukrayna’daki savaş nedeniyle yatırımcı duyarlılığı da düştü. Dahası, ABD iş piyasası, işsizlik oranının salgının başlangıcından bu yana en düşük seviye olan yüzde 3,6’da sabit kalmasıyla hiç olmadığı kadar iyi bir konumda. Reuters’ın söylediğine göre Tesla araçlarına olan talep de güçlü bir şekilde devam ediyor.

Musk kısa süre önce SpaceX ve Tesla çalışanlarına ofise tam zamanlı olarak dönmeleri veya şirketten ayrılmaları gerektiğini söylemişti. Uzaktan çalışma konusundaki taviz vermeyen duruşunun, Salesforce, Slack ve Facebook da dahil olmak üzere, çalışanların evden çalışmayı kalıcı olarak talep etmelerine izin veren diğer büyük teknoloji şirketleriyle büyük bir çelişki gösterdiği söylenebilir. Teknoloji yetenek ajansının kurucusu Jason Stomel, Reuters’e Musk’ın tutumunun “gizli bir işten çıkarma” olabileceğini çünkü “geri dönmeyecek bir işçi yüzdesi olduğunu bildiğini” söyledi.

casino siteleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu