Youtube Takipçi Kazanma Yolları Nelerdir?

0
180

Eğer Youtube’da bir kanalınız varsa ve henüz para kazanma kriterlerini karşılayamadıysanız doğru yerdesiniz! Youtube takipçi kasma hakkında sizlere sunacağımız 3 kriteri karşıladığınız taktirde siz de Youtube üzerinden kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Öncelikle şunu bilmemiz gerek: Youtube, hesabınızın son bir yıl içerisinde 1000 takipçi ve 4 bin saat izlenme süresi almasını istiyor. Eğer bu kriterleri karşılarsanız, Youtube üzerinden para kazanma hakkına sahip olursunuz. Fakat hesabınız yeniyse ve Youtube takipçi kasma işlerini bilmiyorsanız bu 3 adımı dikkatlice izlemeniz gerek. Başlayalım.

1-) Kanalınızın Konsepti İlgi Çekici Olmalı!

Eğer Youtube takipçi kasma konusunda bir şeyler yapmak istiyorsanız öncelikle kanalınızın dikkat çekici olmasını sağlamanız gerek. Gerek bilgi içerikli gerekse komik videolar çekecekseniz öncelikle video içeriklerine önem vermelisiniz. Videolarınız en az 5 dakika olmalı ve kapaklarını kendiniz tasarlamalısınız. Tasarladığınız kapaklar hem özgün hem de ilgi çekici olmalıdır. Absürt kapak tasarımları, her zaman dikkat çekicidir. Özellikle de photoshop seçeneğiyle yüzünüzde oynamalar yapabilirsiniz. Kapağın yanı sıra başlıklarınızın da kullanıcıların bakmadan geçemeyeceği şekilde olmalıdır. Bu sayede insanlar, tavsiye edilen videolarda sizin kanalınızla karşılaştığında direkt size yönelecektir. Ek olarak video sonunda ve başında izleyicilerin abone olmalarını istemek de takipçi kazanmanızı sağlayacaktır.

2-) Düzenli Olarak Video Paylaşın!

Eğer videolarınızdan takipçi ve para kazanmak istiyorsanız o halde öncelikle mevcut aboneleriniz için düzenli olarak video paylaşmanız gerekir. Bunun için bir plan yapın ve haftanın belirli günlerinde ve belirli saatlerinde videolar paylaşın. Bu sayede takipçileriniz, sizin ne zaman video paylaşacağınızı bilir ve izlenme sayısında artış sağlanır. Ek olarak paylaştığınız videoların altına; anahtar kelime içeren ve ilgi çeken açıklamalar yazın. Bu açıklamaları video başında çoğu kullanıcı okur ve video içeriği hakkında bilgi almaya çalışır.

3-)Çekiliş Yapın!

Youtube’da kısa sürede daha fazla abone kazanmak istiyorsanız bir diğer seçenek de izleyicilerine çekilişle hediyeler vermektir. Bu sayede hem Youtube hem de diğer sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısını arttırmanız mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz