YouTube Premium Nedir, Nasıl Abone Olunur ?

0
108
youtube premium
youtube premium

İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan video izleme, müzik dinleme, reklamsız, video indirme ve arka planda oynatma gibi özellikleri, ücretli abonelik hizmeti ile sunan YouTube Premium, uzun bir sürenin ardından Türkiye’de de kullanıma açıldı. Bunun üzerine YouTube Premium aboneliği başlatmak isteyen kullanıcılar, nasıl abone olacaklarını, nasıl üye olacaklarını araştırmaya başladılar.

Bir önceki yazımızda YouTube Premium’un özelliklerinden, fiyatlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise, sizler için YouTube Premium’a nasıl üye olunur, YouTube Premium aboneliği nasıl başlatılır gibi soruları yanıtlayacağız.

YouTube Premium’a Nasıl Üye Olunur ?

Öncelikle YouTube Premium’un sunduğu 4 farklı abonelik seçeneğinden kendinize ya da ailenize uygun olanı seçmelisiniz.

Abonelik seçenekleri ve fiyatları;

Tek kişilik bireysel abonelik paketi: 16,99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13,99 TL

5 kişilik aile abonelik paketi: 25,99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL

Sunulan bu abonelik seçeneklerinden tamamı ilk üç ay ücretsiz.

Kendinize ya da ailenize uygun olan abonelik paketlerinden birine karar verdikten sonra;

Bilgisayardan Üye Olmak İçin,

YouTube.com ana sayfasında sol kısımda yer alan menüyü açıp, YOUTUBE’DAN DAHA FAZLA İÇERİK başlığı adı altında bulunan, YouTube Premium sekmesine giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranda, ücretsiz dene butonuna dokunarak, kart bilgilerinizi gireceğiniz ekrana ulaşır, gerekli bilgileri de girdikten sonra üyeliğinizi başlatmış olursunuz.

Tablet ya da Telefondan Üye Olmak İçin,

YouTube resmi uygulamasına giriş yaparak, ekranın sağ üst kısmında bulunan profil ikonuna tıklayın. Karşınıza çıkan sekmede “YouTube Premium üyesi olun” yazılı sekmeye giriş yapın. Eğer iOS yüklü bir cihazın kullanıcısı iseniz, aboneliğiniz iTunes hesabınız üzerinden başlatılır.

Dipnot: iOS yüklü cihazlarda YouTube uygulaması ile abonelik başlatmak isteyen kullanıcılar, ne yazık ki farklı bir fiyatlandırma ile karşılaşabilirler. Bunun sebebi, Apple’ın belirlenen fiyatlara komisyon eklemesi. Eğer Apple’a komisyon vermeden üyelik almak istiyorsanız, YouTube Premium üyeliğini bilgisayarınızdan ya da YouTube’nin web sitesinden üyelik oluşturabilirsiniz.

YouTube Premium Televizyonda Nasıl Kullanılır ?

YouTube Premium aboneliğinizi akıllı televizyonunuzda da kullanabilmeniz için, mevcut bir aboneliğinizin bulunması gerekmekte. Aboneliğin olduğu hesap ile, televizyonunuzda bulunan YouTube uygulamasına giriş yaptığınızda; Youtube Originals içeriklerine televizyonunuzdan da erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz