YouTube Premium Nasıl Kullanılır ?

0
170
youtube premium
youtube premium

YouTube Premium uzun süredir yurt dışında aktif durumda. Ülkemizde ise yeni faaliyete geçen YouTube Premium henüz tam anlamıyla yaygınlaşmış değil. Durum böyle olunca, kullanıcılar YouTube Premium nasıl kullanılır, abonelik fiyatları ne kadardır ve nasıl üye olunur sorularına yanıt aramaya başladı. Bu yazımızda sizler için tüm soruları yanıtladık.

YouTube Premium‘u detaylı olarak, geçmiş günlerde şu yazımızda açıklamıştık,

YouTube Premium aboneliği alarak, reklamlar olmaksızın videolar izleyebilir ve izlediğiniz videoları, cihazınızın dahili hafızasına indirip, internete ihtiyaç duymadan daha sonraları izleyebilirsiniz. Buna ek olarak YouTube Premium, Abonesi olduğunuz kanalların, paylaştığı son videoları otomatik olarak cihazınıza indirme seçeneği de sunuyor.

Ek olarak, YouTube Premium abonesi olduğunuzda, tıpkı Netflix Orijinal dizileri, filmleri gibi; YouTube Orijinal etiketine sahip videoları izleyebiliyorsunuz.

YouTube Premium’u kullanabilmek için öncelikle bir aboneliğe sahip olmanız gerekiyor.

YouTube Premium’a Nasıl Üye Olunur ? Abonelik Nasıl Başlatılır ?

YouTube Premium’a Bilgisayardan Nasıl Üye Olunur ?

Ekstra bir üyelik oluşturmadan, Gmail hesabınız ile YouTube.com adresine giriş yaparak, ekranın sol kısmında bulunan sekmeden “YOUTUBE’DAN DAHA FAZLA İÇERİK” başlığının altındaki, YouTube Premium sekmesine giriş yapın. Karşınıza ” YouTube ve YouTube Music” başlığı ile, abonelik ekranı gelecektir. Ücretsiz deneme imkanı sunan YouTube Premium’a bu sayfadan abone olabilirsiniz. Kart bilgilerinizi de girdikten sonra, (daha önceden 3 ay deneme süresi veriliyordu) 1 aylık deneme süresini başlatabilirsiniz.

YouTube Premium Öğrenci İndirimi

YouTube Premium diğer içerik servisleri gibi, öğrenim görmekte olan kullanıcılarına indirimli abonelik sağlıyor. YouTube Premium öğrenci indiriminden faydalanmak için,

bir üst paragrafta anlatıldığı gibi, abonelik ekranına gelin ve ekranın biraz altında bulunan,  “İsterseniz aile veya öğrenci planıyla da tasarruf edebilirsiniz” yazısına tıklayın. Buradan öğrencilik aboneliği başlatabilir ve indirimden yararlanabilirsiniz.

Aboneliğiniz başlatıldıktan hemen sonra, YouTube Premium’u ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmadan kullanmaya başlayabiliyorsunuz. YouTube mobil uygulaması üzerinden videoları indirebilir, arkaplanda oynatmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda YouTube Music’den de faydalanabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz