Ana Sayfa TEKNOLOJİ YouTube Premium Kaç TL ?

YouTube Premium Kaç TL ?

0
102
youtube-premium
youtube-premium

Uzun süredir yurt dışında faaliyet gösteren YouTube Premium, 17 Mayıs 2018 tarihinde çeşitli ülkelerde hizmet verirken 2019 yılının Temmuz ayında Türkiye’de de kullanıma sunuldu. Yeni yeni yaygınlaşmasıyla beraber, akla ilk gelen sorulardan biri de YouTube Premium’un ne kadar-kaç tl olduğu oldu.

YouTube Premium üyeliği, YouTube Music hizmeti ile birlikte geliyor.

TÜM ABONELİK SEÇENEKLERİ İLK 3 AY BEDAVA!

İlk 3 ay deneme imkanı sunan YouTube Premium’un deneme süresi dolunca, kullanıcılar sunulan paketlerden kendilerine uygun olanı seçip, kullanıma devam edecekler. YouTube’taki  videoları reklamsız halde ve arka planda oynatabilme özelliği ile kullanıcılara sunacak olan YouTube Premium’un Türkiye fiyatı, aylık 16.99 TL olarak belirlenmiş durumda. Ülkemizdeki kurdan dolayı, yurt dışı fiyatları ile farklı fiyat politikası izleyen YouTube, aylık 11,99 ABD Doları karşılığında sunduğu hizmeti, ülkemizde kullanıcı kaybı yaşamamak adına daha düşük fiyattan sunmuş durumda.

Ücretli dizi-film ve müzik platformlarının yıllardır ülkemizde faaliyet göstermesine karşın, Youtube biraz geç kalmış durumda. Lakin, tabiri  caizse video paylaşım sitelerinin lideri olan YouTube kısa sürede rakipleriyle arasındaki farkı kapatacak gibi duruyor. Herhangi bir kanalın videolarını indirme ve cihazın hafızasında tutma ve bone olunan kanalın yüklediği son videoyu cihaza otomatik olarak indirme imkanı sağlayan YouTube Premium, kullanıcılara 4 farklı abonelik seçeneği sunuyor.

Abonelik seçenekleri ve fiyatları;

Tek kişilik bireysel abonelik paketi: Aylık 16,99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): Aylık 13,99 TL

5 kişilik aile abonelik paketi: Aylık 25,99 TL

Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): Aylık 20,99 TL

Sunulan bu abonelik seçeneklerinden tamamı ilk üç ay ücretsiz.

YouTube Müzik, ezeli rakibi Spotify’ın önüne geçebilir mi bilemeyiz fakat, YouTube’da bulunan birçok şarkının Spotify’da bulunamaması, YouTube Müziği daha cazip kılmakta.

YouTube Premium sayfasına ulaşmak ve abone olmak için, bilgisayar üzerinden YouTube.com anasayfasında sol tarafta bulunan menüye giriş yapıp, alt kısımda bulunan “YouTube Premium” sekmesine giriş yapın.

Mobil uygulamada abonelik başlatmak için ise ekranın sağ üst kısmında bulunan profil ikonuna dokunarak, “Ücretli Üyelikler” bölümüne giriş yapın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz