Youtube Karanlık Mod Nedir, Nasıl Kullanılır ?

0
116
youtube-karanlık-mod-696x348

Android 10’un yayınlanmasının ardından karanlık mod’un kullanıldığı ilk Google servislerinden biri de YouTube oldu.

iOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılar tarafından çok daha uzun süre önce kullanılmaya başlayan Dark Mod ( karanlık tema ) Android cihazlarda YouTube uygulaması ile hayatımıza ilk olarak 2018 yılının mart ayında girdi ve yayınlandığı ilk günden bu yana oldukça sevildi.

Karanlık ModNedir ?

Karanlık mod, telefon ya da tablet ekranından yansıyan görüntünün ve ışığın özellikle de gece ya da karanlık bir ortamda kullanılmasında gözümüzü yormasını önlemek amacı ile geliştirilmiş bir özelliktir. Ayrıca düşük bir miktarda da olsa, pil ömründen tasarruf edilmesini de sağlar. Bu yararlı amaçların yanı sıra sadece şık görünümünden ve siyah tutkusundan ötürü de kullanılabilir estetikte olduğunu düşünenlerin sayısı da azımsanamayacak kadar çok.

YouTube’unAndroid 10 sistemindeki karanlık tema kullanımının henüz yaygın durumda olmadığını söyleyebiliriz. Manuel şekilde yan güncellemeler yapılabiliyor elbette fakat Google Play Store’dan daha tam olarak erişiminin olmadığını da belirtmekte fayda var.

Karanlık Mod Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

Karanlık Mod, Google hesabı bulunan tüm kullanıcıların kullanımına açık. Peki bilgisayardan YouTube Karanlık Mod Nasıl Kullanılır ?

Eğer henüz giriş yapılmamışsa, YouTube ya da Google hesabınıza bilgisayarınızdan giriş yapın. Giriş yapmanızın ardından, YouTube.com/new adresine giriş yaparak şimdi dene seçeneğine tıklayın. Seçeneğe tıkladıktan sonra, YouTube size karanlık temayı gösteren bir başka sekme açıyor ve bu sekmeden karanlık modu aktif hale getirebiliyorsunuz. Bu sayede YouTube Web, Android’e benzeyen bir tasarıma geçiş yaparak karanlık modu kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Bu kadar kolay yapılabilmesinin yanı sıra, web tarayıcı ayarlarını değiştirmenize gerek kalmadan kullanılması da karanlık mod severler için bir avantaj durumunda.

  • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı simgesine tıklayın
  • Dark Theme: Off yazan yere tıklayın
  • Buradan aktif hale getirebilirsiniz.

Telefonda Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir? 

Karanlık mod’u aktif hale getirmek oldukça basit bir işlemdir. Karanlık mod’u aktif duruma getirebilmek için telefonunuzun ya da tabletinizin Ayarlar kısmına gelerek, Genel sekmesinden Koyu tema seçeneğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz