Yeni Yayımlanan iOS 13 Güncellemesi ve Diğer Detaylar

0
136
İOS13

Apple’ın cihazlarına sağladığı güncelleme desteği, teknoloji dünyası tarafından her zaman taktir edilen bir konu olmuştur. Android cihazlara kıyasla, güncelleme desteği çok daha uzun yıllar süren Apple, bir yeni güncelleme daha yayınladı. Güncellemenin yayınlanmasının ardından, iOS 13 güncellemesinin hangi cihazlara geleceği hangi cihazların ise güncelleme desteği almayacağı merak konusu oldu.

İOS 13 Güncellemesi Almayacak Telefonlar

  • iPhone 5,  iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus

iOS 13 güncellemesi alacak en eski telefon ise, iPhone 6s olacak.

iOS 13 güncellemesi alacak telefonlar;

  • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6S Plus, iPhone 6S alacak.

iOS 13 Güncellemesi ile yeni eklenen özellikler;

  • iPhone kullanıcıları, Apple’ın kablosuz kulaklığı olan AirPods’u kullanırken, gelen mesajlar Siri tarafından okunuyor ve kulaklık üzerinden cevap verilmesine izin veriliyor.
  • Yapılan yazılım güncellemesi kamera özelliklerine de etki ediyor. Artık portre modunda çok daha iyi fotoğraflar çekinebilecek.
  • iOS 13, Yüz tanıma teknolojisi ile telefon kilidini açmaya yarayan özelliği Face ID’nin ekran kilidi açma süresini yüzde otuz daha hızlı hale getirmiş durumda.
  • iOS 13 ile dikkat çeken bir diğer özellik ise, Haritalar uygulamasına sokak görünümünün yenilenmesi oldu.
  • Karanlık mod ya da karanlık tema, iOS 13 ile iPhone, iPod Touch ve iPad’e  geldi. Karanlık mod özelliği, tüm uygulamaları destekleyecek şekilde yaratıldı. Bir çok kullanıcı karanlık modu test etmek için güncellemeyi kurdular. iOS 13 ile gündeme gelen en büyük özellik Karanlık Mod özelliği oldu.

Tüm bu özelliklerin dışında,

iOS 13, Haritalar, Hatırlatıcılar ve Fotoğraflar için de belirli güncellemeler, geliştirmelerde bulunmuş. Haritalar uygulamasında Google Haritalar’da bulunduğu gibi toplu taşıma araçlarına dair bilgiler de bulunacak.

iOS 13 Güncellemesi Nasıl İndirilir ?

Telefonunuz iOS 13 güncellemesi alan telefonlar listesinde var ise,

Telefonunuzdan Ayarlar uygulamasına girdikten sonra Yazılım Güncellemesi sekmesinden güncellemeyi indirip indiremeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz