YENİ STAR WARS ÜÇLEMESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

0
134

Star Wars: Son Jedi 14 Aralık 2017 yılında yayınlanmış ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ses getirmişti. Filmin senaryo ve yönetmenlik koltuğunda oturan Amerikalı yönetmen Rian Johnson, yeni bir Star Wars üçlemesi için hazırlandıklarını söyledi. Ancak yönetmenin yaptığı diğer açıklamalara göre Disney’in programda yer almaya çalıştıklarını söyledi. Star Wars efsanesinin yapımı LucasFilm tarafından sağlanıyordu. Geçtiğimiz senelerde ise Disney LucasFilm’i 4 Milyar Dolar karşılığında şirket bünyesine almıştı. Üçlemenin çıkış tarihi ise 2020 Aralık olarak açıklandı.

Yapılan resmi açıklamara göre Rian Johnson, yeni bir Star Wars üçlemesi için kollarını sıvamış ve çalışmalara başlamış durumda. Son Star Wars üçlemesi ile uzman eleştirmenler tarafından tam not almıştı. Johnson ayrıca 2019 yapımı Danilen Craig’in de başrol oynadığı Knives Out filmini üstlenmişti. Bu filmi ile de büyük ses getiren Rian sorulan sorulara şu yanıtı verdi: ‘’ Gerçek olan şu ki, hala programlarında yer açmaya çalışıyorlar. Eğer benim Star Wars‘tan önce ya da sonrasına başka bir filmi araya sıkıştırma imkânım olursa bunu elbette yapacağım.’’ dedi. Rian Johson, Star Wars: Son Jedi’yi yönetmesi için ilk görüşmelere başladığında, Johnson ile üç adet film üzerine anlaştıklarını söylemişti. Ayrıca Ağustos ayında kameralar karşısında konuştuğunda ise ‘’Yeni karakterler yaratıp eskisinin ötesine geçeceğim’’ demişti. Üç Star Wars filminin senaryo ve yönetmenlik koltuğunda yine Johnson’u göreceğiz. İlk filmin yönetmenliği ise Game of Thrones adlı dünya ünlü diziden tanıdığımız ünlü senaristler D. B. Weiss ve David Benioff olacaklar. Diğer filmlerin ise gösterime giriş tarihleri 2024 ve 2026 olarak açıklanmıştı. Bu filmlerin yönetmeleri henüz açıklanmamış durumda.

Star Wars üçlemesinin sonuncu filmi Star Wars: The Rise of Skywalker için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Sonuncu filmde Son Jedi’de vedalaştığımız Harrison Ford’u maalesef ki göremeyeceğiz. Ancak Mark Hamill yine Luke Skywalker olarak sahne alacak. Carrie Fisher ise 2016 yılında hayatını kaybetmişti. Oyuncunun çekilen fakat kullanılmaya sahneleri The Rise Of Skywalker’e eklecek açıklamasında bulunuldu.

2020 Aralık ayında vizyona girecek olan The Rise Of Skywalker’in konusu ise şöyle; Büyük Lider Snoke’u öldüren Kylo Ren İlk Düzen’in Büyük Lider’i oluyor. Rey ve Kylo Ren arasındaki çatışma gittikçe artıyor. İlk Düzen’de çalkantılar devam ediyor. Kylo Ren güçlü kalabilmek için giderek acımasızlaşıyor. Rey Kylo’yu yenebilmek için sürekli çalışmalarına devam ediyor. Ren şövalyeleri tekrar ortaya çıkıyor. Poe ve Fin direnişi büyütme çabasındalar. Karanlığın ve aydınlığın savaşı galaksideki tüm dengeleri alt üst ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz