Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı: % 180.6 Ekran, 08MP Kamera ve 5G

0
203
mi mix

Çin’in teknoloji ve genel anlamında ithalat devi olarak yer alan firma Xiaomi, dün kendi ülkesinde yeni telefon modeli olan Xiaomi Mi 9 Pro 5G gibi bazı yeni cihazlarını tanıtarak görücüye çıkardı. Bunun dışında Xiaomi Mi Tv Pro ve MIUI 11’de dün gece tanıtılan ürünler arasında yerini almıştı. Ancak bizler için en çok merak edilen ve çoğu kişinin de ilgisini çekerek beklediği cihaz ise Xiaomi Mi MIX Alpha olacaktır. Her ne kadar telefon tasarım açısında markası adı altında tamamen benzersiz olmasa da, ilk denilebilecek birçok özelliğin bu telefon içerisinde yer almakta olduğunun altını çizebiliriz. Bu yazımızda ise sizlere yeni tanıtılmış olan Xiaomi Mi MIX Alpha model telefonda yer alan ilkler ve özelliklerini tanıtacağız.


Xiaomi Mi Mix Alpha Özellikleri


Mi MIX Alpha telefon için ilk olarak dış tasarımında iki yanını saran bir görünümün yer almış olduğunu söyleyebiliriz. Bu da ekranın, ön yüzeyden daha büyük olduğu anlamına gelecektir. Markaya göre bu telefon, akıllı telefon sektörü içinde %180 civarında bir oran ile en yüksek ekran oranına sahip. Baktığımız zaman, katlanabilir bir telefon olmasa da, cihazın ekran boyutu olarak çoğu alanı kaplamasının büyük bir avantaj olarak yer aldığını belirtebiliriz. Fakat telefonun arkasında yer alan sensör ve kamera kısmının bir çıkıntı halinde yer alması, tasarımsal anlamda çok fazla beğenilmediği söylenebilir.

Xiaomi Mi Mix Alpha Görüntü Düzeyi


MIX Alpha model telefonda görüntü anlamındaki özelliklerine bakacak olursak, 2088 * 2250 çözünürlüğe sahip olmakla beraber, 7.92 inç esnek bir OLED ekrana da sahip. Güç düğmesi telefonun arka kısmında yer almakta olup, telefon boyutuna baktığımızda,154.38 x 72.3 x 10.4 mm uzunluğa sahiptir. Bunun haricinde ağırlığı ise 241 gram olarak bulunmakta. Yenilikçi özellik olarak bu cihazda daha farklı bir 360 ekran surround teknolojisi haricinde, LPC yüksek entegrasyonlu anten tasarımı ile 5G çift kart tam iletişimlerini gerçekleştirmek adına beş anten frekans bandıyla yer alır.
Arka ekran hafif darbelere karşı dayanıklı bir şekilde üretilmiş olup kendini korur. Tüm bu özelliklerin haricinde MIX Alpha, surround ekran anti-touch teknolojisini desteklediğinin altını çizelim. Bu sayede yanlarda farketmeden herhangi bir dokunmayı algılar ve çoklu sensörler ile + AI algoritması ile kullanılan ekranı kolayca tanır. Bu, diğer alanlarda dokunmayı önlemek için de kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz