Xiaomi Alev Alev: Redmi Note 7S’den Sonra Başka Bir Redmi Telefon Alev Aldı

0
112

Geçtiğimiz yıllarda Samsung’un Note serisinde yaşanan alev alma sorunu; şimdi de Xiaomi’nin başına bela oldu. Geçtiğimin günlerde Xiaomi Redmi Note 7 Pro, Çin’de bir ailenin evinde alevler içinde kaldı. Bir ay içerisinde alev alan ikinci Xiaomi telefon vakası olunca, gözler teknoloji devi Xiaomi’ye çevrildi.

Çin merkezli teknoloji üreticilerinden biri olan Xiaomi, bu yılın Şubat ayında Xiaomi Redmi Note 7 Pro modelini düzenlediği bir lansmanda tanıtmıştı. Redmi Note 7 Pro’nun tanıtımının üzerinden 3 ay geçmesinin ardından şirket Redmi Note 7s modelini tanıttı.

Çin’de yaşayan bir aile, Xiaomi Redmi Note 7 Pro modelli akıllı telefonun ev içerisinde durduk yere alevler içerisinde kaldığını bildirdi.

Aktarılan bilgilere göre telefon üç aydan fazla süredir kullanılıyordu ve bir gece video izleyerek yatan Song Yujie yanık kokusu nedeniyle uykusundan uyanmak zorunda kaldı. Uyandığında telefonunun alevler içerisinde kaldığını gören Song, alevi derhal söndürmek için ayaklandı ve alev alan telefonu söndürdü.

Elbette aynı ayda ikinci bir Xiaomi cihazının yanmasından ötürü gözler Çinli şirkete çevrildi. Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda yanan Redmi Note 7S için “Telefondan kaynaklanan bir hata değil, dolayısıyla garanti kapsamına girmiyor” açıklamasını yapmıştı. Şirket, aynı açıklamayı Song Yujie’nin kendiliğinden alev alan telefonu için de yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz