WordPress’te Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz En İyi Temalar!

0
106

WordPress isimli şirket, kendi yazılımı sayesinde aldı başını yürüdü. Özellikle de ücretsiz web sitesi oluşturma konusunda en iyi alternatiflerden birisi olan WordPress, içerisinde binlerce tema seçeneği de barındırmaktadır. Bu temaların bir kısmı ücretliyken bir kısmı da ücretsizdir. E haliyle ücretli temalar ücretsizlere göre daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip. Ancak ücretsiz olduğu kadar kaliteli temalar da yok değil. Gelin şimdi o temaları yakından inceleyelim.

Envo Magazine/Blog

Özelleştirilebilir seçeneklerinin fazla olması nedeniyle bu tema, diğer temalardan bir tık daha üstte. Ücretsiz temaların en büyük sorunu, ana sayfada kısıtlı özelleştirme imkanı sunmasıdır. Ancak Envo teması hem blog hem de magazine seçeneğiyle bu sorunu büyük bir şekilde ortadan kaldırıyor. Bileşenlerinin dinamik ve SEO dostu olması da pozitif bir durum.

Photolite

Eğer fotoğraf ya da görselliğe önem veren bir web sitesi kurmak istiyorsanız bu tema tam sizlik. Hızı ve minimal tasarımı sayesinde site hem kullanıcı hem de arama motoru dostu. Ücretsiz sürümünde tam genişlik seçeneği bulunan temanın pro sürümü alınırsa birden fazla ana sayfa şablonu kullanılabiliyor. Ancak tema ücretsiz haliyle de birçok ücretli temadan daha fazla iş çıkarıyor. Özellikle de görselliğe önem veren tasarımı sayesinde vlog ve fotoğrafçılık siteleri için kullanışlı diyebiliriz.

Ashe

Ashe temasının en büyük avantajlarından birisi düzenli olarak güncelleme almasıdır. Bu sayede tema, ücretli temalar gibi desteğe sahip. Ayrıca güvenlik açısından ücretsiz temalar arasında en iyi seçeneklerden birisi. Dinamik menüsü, özelleştirmeye gerek kalmadan kullanılabilen ana sayfası ve tekil yazılarda kullanılan sidebar çubuklarının çeşitliliği nedeniyle bu tema kişisel blog siteleri için harika bir seçenek. Hızı konusunda bir Photolite olmasa da gideri var.

Virtue

“Ben biraz daha arama motoru odaklı çalışmak istiyorum.” diyenler için biçilmiş kaftan olan bu tema, tam anlamıyla arama motorlarına hitap ediyor. Bunun için özel olarak dizayn edilmiş temada sadelik ve görsel ağırlıklı bir ana sayfa görmekteyiz. Ayrıca bu sade tasarımı, sitenin hızlı çalışmasını sağlıyor. E-ticaret siteleri için de iyi bir entregrasyona sahip temada en çok göz batan özellik, yanında gelen eklentilerin çeşitliliğidir.

Optimizer

Özellikle ajans siteleri ve kurumsal sitelere uygun olan temada, tanıtım odaklı bir ana sayfa görüyoruz. Pörtföy oluşturma konusunda uygun seçeneklere sahip olan temada bir diğer özellik de kullanıcı odaklı olması. Gerek menü gerekse ana sayfa oldukça sade. Bu da müşterinin ya da ziyaretçinin siteyi daha rahat kullanmasına olanak tanıyor.

Writers

Adından da anlaşılacağı üzere tema, yazarlar adına dizayn edilmiş. Temada ilk göze batan şey renk uyumu. Aynı zamanda yazı yazanlar için blog stili uygun dizayn edilmiş. Sitede tek eksik kaydırıcının olmaması. Fakat gazeteciler, kişisel blogcular ya da yazarlar için kaydırıcının pek de önemi yok. Yazı için stili gayet sade ve arkaplan özelleştirmesine sahip. Bu da uzun yazıların okunmasını kolaylaştıran unsurlardan biri.

Athena

Özellikle küçük işletmelere odaklı paralaks temalardan birisi olan Athena, canlı olarak özelleştirilebilir seçeneklerinin fazla olmasıyla dikkat çekiyor. Temada ilk göze batan şey, ana sayfada hemen karşımıza çıkan büyük bir kaydıracın olması. Sitenin hızı da ana sayfadaki çeşitliliğe göre gayet hızlı. Tek bir sorunu var ki o da renkleri istediğimiz gibi değiştiremiyoruz. Ancak renk uyumu gayet iyi ve renk seçenekleri hoşunuza gittiyse temayı gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz