WordPress’le İnternet Sitesi Oluşturmanın Faydaları!

0
128

Web siteleri, internet evreninde yer alan yıldızlar gibidir. Bu deryada sizin de bir yıldızınız olsun isterseniz bir web sitesi açmanı gerekmektedir. Web sitesi yazılımı, hazır paket kullanılarak oluşturulabileceği gibi sıfırdan da yazılabilir. Eğer sıfırdan web sitesi oluşturmak istiyorsanız bunun için ya yazılım bilmelisiniz ya da yazılım bilen birinden destek almalısınız. Ancak hazır yazılım paketlerini kullanarak yazılım bilmeden de web sitesi oluşturabilirsiniz. Bunun alternatiflerinden birisi de WordPress’tir. WordPress, ücretsiz olarak kullanabileceğiz açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde ücretsiz bir şekilde ek bilgi sahibi olmadan web sitesi açabilirsiniz. Gelin şimdi WordPress’in faydalarından bahsedelim biraz.

Açık Kaynak Kodlu Bir Yazılımdır!

Bu ne demektir? WordPress, uzmanlar tarafından sürekli olarak güncellenir, geliştirilir ve yenilenir. Herhangi bir bilgi sahibi olmasanız dahi bilgisi olanlar topluluğa katılarak yazılımın güvenlik açıklarını güncel olarak takip eder ve yamalar yapar. Bu sayede WordPress, sürekli olarak güncelleme alır ve bu güncellemeleri takip ederseniz web siteniz güvenli olur.

Yeninden Düzenlenebilir!

WordPress tabanlı bir web sitesi, istenildiği gibi değiştirilebilir. Yani, yazılım üzerine bilgi sahibiyseniz siz de sitenizi değiştirebilirsiniz. Bu sayede farklı özellikler, yamalar ve eklentiler kullanabilirsiniz.

Kolay Kullanılır!

WordPress yazılımıyla birkaç dakika içerisinde bir web sitesi açabilir, temanızı seçebilir ve yazmaya başlayabilirsiniz. Bu işlem, bilgi sahibi olmadan da yapılır. Yalnızca sunucu dosyalarınızın olduğu bölüme, internet üzerinden indireceğiniz güncel WordPress dosyalarını eklemeniz gerekmektedir. Ardından wp_config dosyasını, veri tabanınızın bilgileriyle değiştirerek sitenizi kullanılabilir hale getirirsiniz. Bundan sonrası, kullanıcı bilgilerinizi tazelemek ve yazılarınızı yazmaya başlamaktan ibarettir.

Çok Seçeneklidir!

WordPress, içerisinde yer alan binlerce teması ve eklentisi sayesinde oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Bu sayede dilerseniz E-ticaret dilerseniz blog sitesi açabilirsiniz. Eklentiler sayesinde de sitenizi hızlandırabilir, güvenli tutabilir ve daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Görüldüğü üzere WordPress, web sitenizi uçuşa geçirebilecek yazılımlardan birisidir. Bu yazılım, herkese açık olması nedeniyle sık tercih edilmektedir. Öyle ki, internet üzerinde yer alan web sitelerinin %60’a yakını, Wordpress ile oluşturulmaktadır. Eğer siz de oluşturmak isterseniz, WordPress’in resmi sayfasından gerekli dosyaları indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz