Whatsapp’tan Sinir Bozucu Grup Kullanımına Son

0
2

Seçkin sosyal medya araçlarından olan ve günlük organik kullanıcı adedinin 300 milyonu aştığı Whatsapp’tan can sıkıcı bir uygulamaya bundan sonra son verilecek. Buna göre küme kuran şahıslar, istedikleri vakit sizi gruba ekleyerek rahatsızlık veremeyecek. Son güncelleme sayesinde, bundan sonra yalnızca sizin izin vereceğiniz şahıslar, size sormadan yeni küme açabilecek ve sizi ekleyebilecek. Bu kusursuz güncelleme sayesinde, hiç tanımadığınız ya da pek bir ilginiz olmayan şahıslar ile aynı küme üyeliğini paylaşmak mecburiyetinde kalmayacaksınız.


3 Farklı Seçenek Sunulacak


Yeni güncelleme ile eş güdümlü Whatsapp’ın başka özelliklerinde bulunduğu gibi size alternatifler sunulacak. “Sadece şu şahıslar”, “Şu şahıslar hariç herkes” ve “Herkes” olarak tercih debileceğiniz bu alternatiflerden hangisi aktif ise; yeni küme eklenmelerinde bu göz önünde bulundurularak prosedür yapılabilecek. Bu da, kümelara isteğiniz dışında eklenmenizin de önüne geçecek, yalnızca istediğiniz bireylerin sizi kümelarına eklemelerine izin vermiş olacaksınız.
Elbette, sizi gruba ekleyecek bireylerin engellenmiş olmaları, kendilerine bir bildirim olarak gitmeyecek ama eklemeye çalışanların bunu yapamaması durumunda, hayal kırklığına uğrayabilecekleri de kesin. Bu yüzden hangi alternatifi seçeceğiniz ve bu alternatiflere kimleri ekleyeceğiniz son derece önemli.


Nasıl Etkinleştirebilirim?

Peki bu güncelleme ile eş güdümlü özelliği nasıl etkinleştirebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Ayarlar kısmından alttaki yolları takip ederek bunu yapabilirsiniz.
Adım: Hesap ayarlarına giriniz
Adım: Gizlilik ayarlarına tıklayınız
Adım: Gruplar kısmına girerek, yukarıdaki 3 seçenekten sizin amacıyla ideal olanı belirleyiniz.
Etkinleştirmeyi önümüzdeki haftadan itibaren otomatik olarak göreceksiniz. Ama aksi halde Google Play Store’dan programınızı güncelleyebilir ya da bu halde da olası olmuyorsa; Whatsapp uygulamasını tekrar yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz