WhatsApp Uygulamasında Karanlık Mod Nasıl Açılır

0
218

WHATSAPP karanlık mod tedavisi alabilmek amacıyla bir ileri program olacaktır. İşte yaklaşmakta olan WhatsApp karanlık modu ile ilgili bilmeniz gereken her şey.WhatsApp , dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın dünyadaki bağlantılarıyla bağlantı kurmak amacıyla kullandığı tanınmış bir programdır. Ve bedava mesajlaşma programı estetik bir yükseltme elde etmek amacıyla ayarlanmıştır. Bunun nedeni, WhatsApp’ın karanlık mod olarak tanınan aydınlatılmamış bir arayüz sunacak şekilde ayarlanmış olmasıdır.İnternet, ilk önce beyaz zemin üstüne kara metin olarak sunulmaktadır.

Ancak, program ve işletim sistemi geliştiricileri arasında, deneyimin göze çarpabileceği konusu ile ilgili yükselen bir düşünce birliği var.

Karanlık mod, renkleri ters dönüştürerek potansiyel göz yorgunluğuna kolay bir çözümdür.

Eylül 2018’de, saygın bir satış noktası olan WABetaInfo, WhatsApp’ın karanlık bir modda çalıştığını duyurdu.
WABetaInfo, gelecekteki bilhassar ile ilgili bir düşünce edinme suretiyle yazılımın beta ve alfa sürümlerini hassaslikle analiz etmesiyle tanınmış bir yayındır.Whatsapp Twitter hesabını açıkladı: “Sadece iyi haberi vermekten mutluyum: WhatsApp nihayet Karanlık Modda çalışıyor! Hayal ediyor.Son güncellemelerde çoğu mühim saklı referans var.Bunu görmek amacıyla sabırlı olun, Android telefonlar, iPhone X ve daha yenileri amacıyla TAM QLED arkadaşı olacağını umuyorum.Çıkış, o zamandan beri sarfedilen iddia edilen karanlık temanın resimlerini yayınladı ve özelliğin nasıl göründüğüne dair hassas bir bakış sundu.Bununla birlikte, Resmi bir karanlık tema yayınlanıncaya kadar, karanlık modun etkisini taklit edecek zekice bir numara var.Mesajlaşma sayfasında mat kara bir arka plan seçmek, bilhassa gece konuşmalarında, kullanıcı tecrübesini mühim ölçüde artırabilir.

Arka plan görüntüsü, WhatApp kümeleri amacıyla de uygulanır.

WhatsApp daha koyu duruma getirmek amacıyla nasıl:
WhatsApp düğme çubuğundan Ayarlar alternatifini seçerek başlayın, sonrasında Sohbetler, Sohbet Duvar Kağıdı ve Düz Renkler düğmesine basın.

Daha sonra Düz Renkler alternatifini aşağı kaydırın ve koyu duvar kağıdını sohbet ekranına yapmak amacıyla Ayarla opsiyonuna dokunarak koyu renkleri seçin.

Kullanıcılar ilaveten özelleştirilmiş bir karanlık resmi, yalnızca fotoğraf makinesine kaydederek ve Sohbet Duvar Kağıdı sayfasından Fotoğraflar alternatifinden seçerek de kullanabilirler.
Karanlık kipin tarihi:
Apple’ın 1991’deki Sistem 7 İşletim Sistemi, ekranlar amacıyla daha koyu bir seçenek yayınlayan ilk işletim sistemlerinden biriydi.

Windows 95 daha sonra etkili bir şekilde benzerini yaparak, Yüksek Karşıtlık geçişine sahipti.

2001 Windows XP, çoklu yüksek kontrastlı temalar ve kullanıcı arayüzünün rengini değiştirme alternatifi ile bir ismim daha ileri gitti

Birkaç sene ileri sarma ve karanlık mod, YouTube ve Apple’ın macOS 10.14 Mojave trendini takip edenler arasında giderek daha tanınmış bir seçenek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz