WhatsApp Son Görülme Özelliği Kalktı Mı!

0
106
WhatsApp Son Görülme Özelliği Kalktı Mı!

WhatApp’ın son görülme özelliği bazı kullanıcılar tarafından beğenilerek kullanılsa da bazıları tarafından istenmeyen bir özellik. Resmi bir açıklama bulunmasa da, sosyal medya sitelerinde son görülme özelliğinin kaldırılacağı haberi yayıldı.

Artık dijital dünyada yaşadığımız su götürmez bir gerçek. Bu dijital dünyada en çok kullanılan ve en çok kullanıcıya sahip uygulamalardan birisi de Whatsapp. WhatsApp, bilindiği üzere SMS konuşmalarının minimum seviyeye inmesini sağlayan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Her geçen gün daha da popülerleşen WhatsApp, dün gece bir hata ile gündeme geldi.

Son görülmenin kalkacağına dair yayılan haberin kaynağı; bir çok kullanıcının WhatsApp gizlilik ayarlarına girdiğinde son görülme ayarlarının değiştirilmiş olmasıydı. Kendiliğinden hiç kimse olarak işaretlenen özellik, kullanıcıları şaşırttı ve akıllara son görülme özelliği kalkıyor mu sorusunu getirdi.

Her ne kadar kullanıcılar son görülme özelliğinin kalkacağını düşünse de, ne yabancı medyada ne de WhatsApp resmi sitesinde konuya dair bir güncelleme ve açıklama mevcut değil. Çok büyük ihtimal ile teknik bir sorundan dolayı kaynaklanan bu durum, WhatsApp’ın fark etmesi ile kısa sürede çözülecek gibi duruyor. Son görülme özelliği gizlilik ayarları üzerinden değiştirilebiliyor. WhatsApp kullanıcıları herkes, kişilerim ya da hiç kimse seçenekleri ile son görülmelerinin kimler tarafından görülebileceğini seçebiliyorlar. Dün yaşanan teknik sonuç kapsamında, bazı kullanıcılar son görülme seçeneğinin kendiliğinden Hiç Kimse olarak ayarlandığını gördü.

WhatsApp’tan Açıklama Yok!

WhatsApp resmi sitesinde, bloğunda ve Twitter hesabında konu ile ilişkin herhangi bir haberin ya da duyurunun bulunmaması, yaşanan olayın tamamen teknik sorunlardan meydana geldiğini kanıtlar nitelikte. Öte yandan sosyal medya uygulamalarında bulunan gizli özellikleri açığa çıkarması ile tanınmış JaneManchunWong gibi kişilerin de sessizliğini koruduğunu, konu ile alakalı herhangi bir açıklama yapmadığını belirtelim.

Resmi bir açıklama bulunmamasına rağmen, Twitter’da en çok konuşulanlar arasına giren WhatsApp son görülme özelliği, kısa sürede neredeyse tüm kullanıcılar tarafından ilgi gördü. Yayılan söylentilere göre, gelecek olan güncelleme ile artık son görülme özelliği bulunmayacak ve kullanıcılar son bir birlerinin son görülmelerini göremeden yalnızca çevirim içi olduklarını görebilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz