VR Gözlükler ne durumda!

0
9

Akıllı telefonlar amacıyla en iddialı aksesuar serilerinden biri olarak karşımıza çıkan ve bir devre tanınmışlığı süratle artış gösteren VR Gözlükler, şu sıralar pek önemsenmemeye başladı. Öyle ki ardı ardına gelene haberlere bakacak olursak, sektörün büyümesi bir yana tek ele düşme gibi bir hali söz hususu olabilir.

İlk olarak sahip olunan VR Gözlükler amacıyla yenileme haberlerinin gelmemesi kafaları karıştırmıştı. Bu alanda iddialı markalardan biri olan Samsung doğrultusundan da yeni bir gözlük modeli amacıyla tanıtım yapılmamıştı. Hal bu tür olunca akıllarda soru işareti oluştu.

Galaxy Note 10 Tanıtımında VR Gözlükler Yoktu
Kısa vakit evvelce oluşturulan Unpacked etkinliği, bu hususta soru işaretlerinin iyiden iyiye yükselmesine namacıyla oldu. Öyle ki faaliyet kapsamında tanıtılan Galaxy Note 10 akıllı telefonlarıyla birlikte rastgele bir VR Gözlük tanıtılmadı.

Beklenti, faaliyet esnasında en azından yeni bir modelin tanıtılması üzerineydi. Fakat gelen bulgular bu halin tersine gidişatın olduğunu gösteriyor. Yeni bir gözlük tanıtılmadığı gibi son tanıtılan gözlük amacıyla de destek açıklaması yapılmadı.

Son olarak 2017 senesinde tanıtılan VR gözlük modelleri amacıyla Note 10 desteğinin gelip gelmeyeceği merakla bekleniyordu. Bu hususta da bir açıklama yapılması, kafaların iyiden iyiye karışmasına namacıyla oldu.

Bundan ileri akıllı telefonlar amacıyla VR gözlük desteğinin gelip gelmeyeceği bilinmez ama alana olan ilgi bir hayli azalmış halda. Markaların da ilgisi amacıyla aynı hal geçerli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz