Volkswagen’den Manisa’da Kurulması Beklenen Fabrika Hakkında Açıklama Geldi

0
9

Hergün değişik ilerlemelerin yaşandığı Volkswagen’in Türkiye’ye gerçekleştireceği yatırımlar hakkında, bugün yeni bir ilerleme daha yaşandı. Volkswagen yönetiminden, önümüzdeki zamanlarda Türkiye ile ilgili kararın verileceği yönündeki açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Ve buna göre bu karar bu yıl sonucunda netlik kazanacak.

Blöf mü Havuç Uzatmak mı?


Aslında Volkswagen, gerçek anlamda işin suyunu çıkarmış halde. Herhangi bir iç politika ilerlemesi dahi, Volkswagen doğrultusundan yorumlanarak kararlarına tesir edeceği belirtiliyor. Bu hal bir bölf mü yoksa havuç uzatmak mı bilinmez ama Volkswagen aslında de bundan sonra şımarıklığı bırakmak durumunda. Çünkü Manisa’ya yatırım uygulanacağı hususu ile ilgili daha evvelce adımlar atmış ve hem de Manisa’da 160 milyon değerinde bir şirkette kurmuştu. Bunun bu şekilde bir malzemeye dönüştürülmesi ise son derece vahim bir hal.

Barış Pınarı Harekatı Sebep Gösterildi

Geçtiğimiz 2 ay evvelce başlatılan ve 16 gün süren Barış Pınarı Harekatı’na dair olarak Almanya ve Volkswagen, Türkiye’ye birtakım ikazlarda bulunmuştu. Ticari tesirnlik ve yaptırım yapacaklarını ifade eden Almanya’nın, bu durumu koz olarak kullanıp kullanmayacağı ise merak hususu.

Elektrikli Araçları Burada Üretmeyi Planlıyor


Elektrikli araçların ülkemize kaydırılmasını hedefleyen Volkswagen, bilhassa Seat ve Skoda modellerini de buraya kaydıracak. Söz hususu araçların durumu hazırda elektrikle üretilmiş modelleri yalnızca ABD ve Uzak Doğu’da var. Ama önümüzdeki zamanlarda ülkemizde kurulması plan edilen fabrikada bu modellerin Asya ve Doğu Avrupa ülkelerine de satılması planlanıyor. Bildiğiniz gibi Volkswagen Group, Skoda, Seat, Lamborgini ve Audi gibi markalara da sahip ve bu markalarda uzun yıllardır Türkiye’ye dışalım yapıyor. Eğer bu hal olumsuz sonuca erer ve ülkemize bu kadar hamleden sonra yatırım gerçeklştirmeyi iptal ederlerse; bu halde ciddi süspansiyon vergileri ve ötelemeler ortaya getirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz