Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b Hatası Ve Çözümü

0
75

Bu hatayla karşılaşan bilgisayar kullanıcıları uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatası nedir? Nasıl çözülür? internette çözüm yolları arıyor. Bu içeriğimizde 0xc00007b hatasının nasıl çözüleceğini sizler için açıkladık.

0xc00007b hatası nedir?

Windows işletim sistemlerine sahip kullanıcılar zaman zaman “Uygulama düzgün şekilde başlatılamadı” hatası ile karşılaşabiliyorlar. Bu hata kodu, işletim sisteminin yaptığı güncellemelerin ardından, güncelleme öncesinde kullanılan uygulamaların doğru bir şekilde çalışmadığını ifade eder.

0xc00007b hatası nasıl düzeltilir?

Windows’un her sürümünde ( Windows 7, 8.1 ve Windows 10 ) kullanıcıların karşılaştığı uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatasını çözebilmek için bir takım ayarlarda oynama yapmanız gerekiyor. Örneğin bilgisayarınızı kapatıp yeniden açmak, kimi zaman bu sorunu çözebiliyor. Bir diğer çözüm önerisi ise, hata veren uygulama, yazılım ya da programı yönetici modu ile çalıştırmak. Bir programı yönetici modunda açmak için; uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatası veren uygulamayı sağ tıklayın, özellikler sekmesine giriş yapın ve uyumluluk seçeneğinin altında bulunan yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin.

Uygulamayı Kaldırıp Yeniden Yükleyin

Tüm bu işlemlerin sonucunda, program 0xc00007b hatası vermeye devam ederse, programı sildikten sonra bilgisayarınız ile uyumlu olan sürümünü indirip yeniden kurulum yaparak kesin olarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Bu işlemlerin sonucunda bilgisayarınızı başlat sekmesinden yeniden başlatarak, ayarların güncellenmesini ve bilgisayarınızın daha doğru çalışmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz