Ünlü Oyuncu Arnold Schwarzenegger, Aktivist Greta Thunberg’e Araç Tahsis Etti!

0
157

Greta Thunberg… Son zamanlarda bu ismi her yerde duymaya başladık. Duymamızın nedeni ise, geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler’de yaptığı hararetli konuşmadan kaynaklanıyor. Konuşma sırasında duygularına hakim olamayan Thunberg, birçok çevrecinin gönlünü kazanırken birçok kişinin de eleştirisini toplamıştı. Thunberg’in gönlünü kazandığı isimlerden birisi de ünlü oyuncu ve eski Kaliforniya valisi olan Arnold Schwarzenegger. Ünlü oyuncu, geçtiğimiz günlerde Thunberg’e çevre dostu bir elektrikli araç tahsis edeceğini sözcüsü aracılığıyla duyurmuştu. Gelin şimdi haberimizin detaylarına göz atalım.

Ünlü Oyuncudan Genç Aktiviste Araç Tahsisi!

Thunberg isimli genç aktivist bu ay içerisinde ABD’de ve Kanada’da bir dizi önemli iklim protestosunda yer alacak. Yolculukları sırasında çevre dostu ulaşımı tercih eden Thunberg, ağustos ayındaki Atlantik yolculuğunu, uçakla tamamlamaktansa günler süren deniz ulaşımıyla gerçekleştirmişti. Varlıklı bir aileden gelen Thunberg, ailesini de uçakla yolculuk yapmamalarına ikna etmişti. Henüz 16 yaşında olan genç aktiviste, ünlü oyuncunun araç tahsis edeceğini duyurması birçok kişi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Bazı hayranları ise Thunberg’e hangi aracın tahsis edileceğini merak ediyordu. İşte o aracın adı belli oldu.

Tesla Model 3 isimli araç, elektirikle çalışan modellerden birisi. Daha önce de Greta’nın herhangi bir ihtiyacı olduğunda karşılayacağını söyleyen ünlü oyuncu, bu sözünü tutmuş oldu. Bu sayede Greta Thunberg, protestolarını bu araç sayesinde daha kolay yapabilecek.

Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmanın ardında Montreal’de düzenlenecek olan iklim değişikliği protestona katılmak üzere Kanada’ya yola çıkan genç aktivist, bir sonraki yolculuklarını Tesla Model 3 ile yapacak.

Dostlukları Çok Öncesine Dayanıyor!

Arnold Schwarzenegger ile Greta Thunberg’in arkadaşlığı, çok öncesine dayanıyor. İki isim de, iklim değişikliği konusunda aynı safta yer alıyor. Hatta ünlü oyuncu, Greta’nın mücadelesinin çok kıymetli olduğunu ve iklim değişikliği mücadelesine farklı bir güç kattığını söyledi. Görünen o ki Greta Thunberg, uzun süre boyunca adından söz ettirmeye ve insanları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirmeye devam edecek. Bu süreçte kendisine destek olan ünlülerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Ayrıca Thunberg, konuşması sırasında sert sözler kullanmasıyla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz