Türkiye’de En Çok Para Harcanan 8 Uygulama

0
110
instagram

Gelişen teknoloji ile birlikte, neredeyse herkesin elinde akıllı telefon bulunmakta. Yedisinden Yetmişine kadar neredeyse herkes akıllı telefon sahibi. Durum böyle olunca, haliyle uygulama ve uygulama içi satın almalar bir hayli fazla oluyor. Türkiye, Google Play’den en fazla uygulama indiren ülkeler arasında 7. sırada bulunurken, ilk sırayı Hindistan alıyor.

ABD, Avustralya, İsveç, Danimarka, Meksika ve İsveç ise mobil uygulamalar için en fazla para harcayan ülkeler arasında.

Türkiye için yayınlanan rapora göre, 2018 yılında toplamda 853 Milyon dolarlık ( 5 Milyar Türk Lirası ) oyun ve uygulama harcaması yapıldı. Bu harcamaların günlük ortalaması ise 2,3 Milyon Dolar ( 13,22 Milyon Türk Lirası ). 450 Milyon doları PC ve konsol oyunlarına harcandı. Google Play Store’da yapılan harcamalar App Store’da yapılan harcamalardan iki katı fazla. Türkiye’nin oyun ve uygulamalar için yaptığı bu harcamalar esasında küresel pazara bakınca o kadar da yüksek noktalarda değil. Türkiye, oyun harcamaları konusunda Dünya üzerinde 18. sırada yer alıyor.

Hatrı sayılır paralar kazanan bu uygulamalardan ilk 8′ e girenleri sizler için sıraladık.

Türkiye’de en çok para harcanan 8 oyun – uygulama;

Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarda en çok para harcadığı uygulamalar genellikle sohbet uygulamaları oluyor. En çok para harcanan uygulama ise görüntülü sohbet uygulaması Azar oldu.

  1. Azar – Dünya üzerindeki kullanıcıları ile rastgele görüntülü sohbet etmeye yarayan bir sohbet uygulamasıdır.
  2. Netflix – Filmleri ve dizileri izleyebileceğiniz bir platform. Son zamanlarda popülerleşmesi ile birlikte, satış oranları da yükselmiştir.
  3. Connected2me – Anonim bir şekilde diğer kullanıcılarla kimliğinizi gizleyerek sohbet etmenizi sağlıyor.
  4. Bigo Live – Canlı videolar sayesinde diğer insanlarla bağlantı kurmanızı, sohbet etmenizi sağlayan bir sosyal uygulamadır.
  5. Bermuda – Sadece tek bir parmak hareketi ile ekranı kaydırarak Dünya’nın herhangi bir yerinden uygulamayı kullanan rastgele kullanıcılardan biri ile arkadaş olmayı sağlayan bir uygulamadır.
  6. Blu TV – Film ve dizi izleyebileceğiniz bir platform.
  7. Happn – Gerçek hayatta aynı konumda olan kişileri bulmayı sağlayan bir tanışma uygulaması.
  8. Haahi – Yayıncıların izleyicileri sayesinde para kazandığı bir uygulama.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz