Türkiye’de 1. Yılını Dolduran Amazon Türkiye, Beklentileri Karşıladı mı?

0
183
amazon-turkiye

Çin’de kurulan ve şuan Dünya’nın en büyük e-ticaret pazarlarından biri olan Amazon, 1996 yılda Çin’de kuruldu ve hala faaliyetini sürdürüyor. Amazon, Türkiye pazarına her ne kadar geç giriş yapmış olsa da, Türkiye’deki 1. Yılını doldurmayı başarabildi.

Açılışının ilk gününde Resmi Amazon Türkiye web sitesine giren kullanıcıları aşağıdaki mesaj ile karşılayan site, daha açılışının ilk günlerinde kullanıcıların sempatisini büyük ölçüde toplamıştı.

Amazon Türkiye’nin Açılış Mesajı;

“Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr’nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz.
Binden fazla yerli satıcımız ile içerisinde kitap, ev ürünleri ve elektronik ürünlerin de bulunduğu 15 farklı kategoriden milyonlarca ürünü, rekabetçi fiyat, güvenilir teslimat ve kaliteli müşteri hizmetleriyle sizlere sunacağımız için çok heyecanlıyız.
Henüz Türkiye’deki yolculuğumuzun başındayız. Siz müşterilerimizin yüksek beklentilerini karşılayabilmek için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Daha yeni başlıyoruz. Önümüzdeki aylar ve yıllar içerisinde, mağazamıza yeni kategoriler eklemek ve her geçen gün ürün yelpazemizi genişletmek için daha da çok çalışacağız.
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için canla başla çalışan harika bir ekibimiz var. Ekip arkadaşlarımızdan birkaçını sizlerle tanıştırmak için bir video hazırladık. Amazon.com.tr artık hazır ve bir an önce sizlere hizmet verebilmek için sabırsızlanıyoruz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.“

Amazon Türkiye Neden Başarısız Oldu?

Müşteriler Amazon Türkiye sitesine giriş yaptıklarında almak istedikleri ürünlere kolaylıkla ulaşamıyor, akabinde siteden çıkarak alternatif e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak zorunda kalıyorlardı. Amazon Türkiye’nin başarısız olma sebeplerinden biri ise, hiç şüphesiz ödeme seçeneklerinin az oluşu, teslimat süresinin normalin üzerinde oluşu Amazon Türkiye’nin sınıfta kalmasına yetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz