Türkiye Akıllı Telefon Pazarına Teknoloji Devi Oppo Adım Attı

0
112

Küresel akıllı telefon pazarı geliştikçe yeni telefon devleri Türkiye’ye göz kırpmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de Oppo markası. Merkezi ABD olan IDC’nin (International Data Corporation)  incelemesine göre 2017 senesi dünyanın en büyük dördüncü 2018 3. Çeyrek bilgilerine göre ise en büyük 5.telefon markası olan Oppo Türkiyede resmi olarak şubesini açtı. Teknoloji devi oppo, 30 milyonluk telefon sevkiyatı gerçekleştirmiş bununla eş güdümlü Pazarda 8.4’lük payı bulunuyor.

Türkiyedeki Ofisini Ataşehirde Açtı.

35 ülkede operasyonu tespit edilen Oppo, Türkiyedeki büroyu İstanbul Ataşehirde açıldı. Böylece Türkiye pazarına resmi olarak faaliyetlerine başladı

Oppo’nun Türkiye Genel Müdürü ise Weijian Zhou oldu. Çin odaklı Oppo’nun akıllı telefon modellerini de en yakın vakitte tüketicilere sunulacağı açıklandı.

Oppo Akıllı Telefonun Tarihçesi.

Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Oppo’yu tanımakta yarar var. Çinli elektronik yapımcısı yönünden kurulan Oppo 2004 senesinde kurulmuştur. Başlangıç olarak MP3 çalar, medya oynatıcıları, LCD-TV, e-kitap ile üretime başlayan firma niteliğini ve kalıcılığını kanıtladıktan sonra 2008 senesinde da akıllı telefon geliştirmeye başladı. Oppo BBK elektonik firmasına dayanır. E-eğitim cihazlarına kadar her türlü elektronik cihazı başarı ile yapan firma akıllı telefonda da hatırı sasenesir bir tüketici kitlesine ulaşmayı başardı. 2008 senesinde akıllı telefonu üretmekle birlikte reklamlarla ve TV sponsor olmasıyla ismini iyice duyurmaya başladı.

İlk Kez Piyasaya Sürdüğü Akıllı Telefonlar.

2008 senesinıda akıllı telefon üretimine başlayan Oppo 2011 de find modelini Leonardo DiCaprio sözcülüğünde pazara tanıttı. Find modellerinde Find 5 ve N1 modellerini yapan firma 2013 senesinden itibaren Çin dışına çıkmaya başladı.

Oppo’nun İlkleri!

  • Oppo Finder: Dünyanın en ince akıllı telefonu unvanı almıştır.
  • Oppo Find 5: Kamerası 13 megapiksel ve HDR donanımsal ilk telefon özelliği mevcut.
  • Oppo find 7: Dünyanın en ufak QHD ekranlı ilk telefondur.
  • Selfie Çekimlerine Odaklanıyor!
  • Oppo son senelerde ürettiği telefonlarda bilhassa selfie çekimlerine ağırlık veren teknolojik kameralara odaklanıyor.

Bu makalede akıllı telefon sektöründe Türkiye’de faaliyetlerine başlayan oppo’dan bahsettim.Teknolojik donanımlarına bakılırsa başka telefon markaları amacıyla iyi bir rakip olacağa benziyor. Fiyat performansı da kuşkusuz ürün tanıtımlarında kesinleşecek. Bakalım Türkiye’deki amaç kitle Oppo’yu ne kadar benimseyecek? Zamanla bekleyip göreceğiz. Şirket yeni duyurduğu Oppo A9 modeli olabildiğince ilgi çekici çıkıyor haberimizi sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz