Türkçe Alt Yazı Bulmanın En Kolay Yolu: Caption

0
125
alt-yazi-uygulamasi-sdn

Yabancı dilde çekilen filmlere Türkçe altyazı bulmak, geçtiğimiz yıllara nazaran artık çok daha kolay. Fakat artık alt yazı bulma işlerini daha da kolaylaştıran bir uygulama var. Uygulamanın adı Caption.

Özellikle sürekli yabancı dizi ya da film izleyenlerin gayet iyi bildiği, alt yazı arama ve uzun uğraşlar sonucu bulamama sorunu tarihin tozlu raflarına karışmak üzere. Henüz yeni olan bu uygulama, yabancı dizi ve filmler için alt yazı aramayı hiç olmadığı kadar kolay bir hale getiriyor.

Alt yazı bulma uygulaması Caption, ortalama büyüklükte bir veritabanına sahip. Bu sayede aradığınız filmin ya da dizinin altyazısını bulmanız eskisine nazaran çok çok daha kolay oluyor. Hollandalı uygulama geliştiricisi ” Giel Cobben ” tarafından oluşturulan ve dizi, film severleri alt yazı aramaktan kurtaracak olan işlevsel uygulamanın adı; alt yazı veya açıklama anlamına geliyor.

Her ne kadar iTunes, Amazon Prime Video ve Netflix gibi oluşumlardan istediğimiz birçok dizi ve filmin alt yazılı versiyonuna ulaşabilsek de, bağımsız – eski TV sovları için hâla alt yazı bulamayabiliyoruz. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için yaratılmış olan bu uygulama, birçok farklı dilde hizmet verebiliyor. İlk çıktığı dönemlerde yalnızca macOS için uyumlu olan Caption, bir süre sonra Windows desteğine de sahip oldu. Bu sebeple de kısa sürede hızlı bir şekilde popülerleşti.

Caption Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle bilgisayarınıza uygun olan Caption uygulamasını indirin. Kurulumunu yaptıktan sonra, uygulama arayüzünde bulunan arama kutucuğuna dizinin ya da filmin adını yazın.

Çıkan arama sonuçlarında bulunan alt yazılardan birinin üzerine iki kere tıklayarak indirin.

Eğer arama yapmakla uğramak istemiyorsanız, film ya da dizi dosyasını Caption uygulamasının üzerine sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu sayede uygulama sürüklediğiniz film ya da dizi için en uygun alt yazıyı sizin için bulacak.

Arayüzü basit olan bu uygulamayı kullanmak da işte bu kadar kolay. Özellikle de dosyayı sürükleyip bırakma işlemi ile saniyeler içerisinde sonuç vermesi, aradığınızı anında bulmanızı sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz