TOM HANKS’I OYNAYACAĞI “NEWS OF THE WORLD” FİLMİNİN VİZYON TARİHİ BELLİ OLDU

0
206
Tom Hanks arrives at the 2018 AFI Awards at the Four Seasons on Friday, Jan. 5, 2018 in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

                Usta oyuncu Tom Hanks’in başrol oynayacağı beklenen film ‘’News of The World’’ ün yayın tarihi belli oldu. Paul Greengras ile tekrar işbirliği yapacak olan Tom Hanks film için oldukça heyecanlı olduğunu belirtti. Universal’ın bünyesinde gelişmiş olan ve kitaptan uyarlanacak olan bu yapımın, 2020 yılının Noel dönemi için hazırlandığı belirtildi.

                Amerikan İç Savaşı’nı konu alacak olan bu yeni dram filminin vizyon tarihi yönetmen Paul Greengrass tarafından resmen duyuruldu. Universal’ın bünyesinde geliştirilen ‘’News of The World’’ filminin izleyicisiyle buluşacağı tarihin 25 Aralık 2020 olacağı belirtildi. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlara göre ise bu filmin 93. Akademi Ödülleri için hazırlanıyor olabileceği tahmin ediliyor. Film, kendiyle aynı ismi taşıyan kitapta uyarlanarak çekiliyor. 2016 yılında çıkan kitabın yazarlığını Paulette Jiles kaleme almış. News of The World isimli kitap, Amerikan savaşı sonrasında dünyada olup bitenlerei duyurmak amacıyla Texas’a seyahat eden bir muhabirin hayatını konu alıyor. Jefferson Kyle Kidd, üç savaş görmüş ve ikisinde savaşmış olan bir kaptandır. Bu savaşlar sırasında eşini kaybetmiş olan bu adam, ağır dram yaşamaktadır. Yine kendisi gibi ailesini kaybetmiş olan küçük bir kıza kargo gelmiştir fakat kargo kaptanın elindedir. Kargoyu verebilmek için kızı aramaya başlar. Kızı bulduğunda ise ayrılmaları hiç kolay olmayacaktır…

                Ünlü oyuncu Tom Hanks, daha önce Kapta Phillips filminde yönetmen Paul Greengrass ile birlikte çalışmıştı. Paul Greengrass’ı Bloody Sunday, United 93 ve Bourne gibi önemli yapımlardan tanıyoruz. Tom Hanks ise yakın zamanda A Beautiful Day ve In The Neighborhood gibi yapımların tanıtımları ile ilgilenmekteydi. Usta oyuncunun Freg Rogers rolüde belki de Akademi adaylığına kavuşabileceği düşünülüyor. Sürekli olarak çalışmalarına devam eden Tom Hanks’in, bilim-kurgu türündeki BIOS ve 2015 yılında vizyona giren İsveç yapımı A Man Called Ove, Greyhound’un uyarlama filminde çalışacağı belirtiliyor. Ayrıca henüz ismi açıklanmamış olan Elvis Presley’in hayatını anlatan bir biyografi filmi ile de seyirci karşısına çıkacağı bekleniyor.

Usta oyuncu Tom Hanks’in başrolünü üstleneceği News of The World filmi, 25 Aralık 2020 tarihinde gösterime girecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz