Teknolojinin zararları

0
14

Teknolojinin zararları hayatımıza ne derece etki ediyor özellikle cep telefonları arkadaşlık ortamını, aile ortamını ve akraba bağlarını tamamen yok etmiş durumda bu hayatımızda vermiş olduğu etkenler ve birde işin sağlık boyutu var teknolojinin sağlığa verdiği zararlar daha çok ancak zararı olduğu kadarda ihtiyaç duyduğumuz teknolojiye dair her şeyi gerçekten ihtiyaç halinde kullanmak daha güzel olacağının kanaatindeyim.

Evet, günümüzün en ileri ve en gerileten teknolojisi cep telefonları. Telefonlar akıllı katılıyorum ama biz telefonları aklımızla kullanmıyoruz telefonlara o akılı veren biziz aslında. Duygularımızla kullanıyoruz hatta.

Tabi ki bu bizlere göre değişir.”Alo” diyen var “birleşenler” var “olmazsa olmazlar” var, varda var. Bedenler yan yana ruhlar ise baz istasyonları arası gidip geliyor. Otobüslere her bindiğimde herkesi kendine kitleyen o telefonlar.

İnsanlığı öldüren konuşmayı unutturup yazmakta hız tanımayanlar, ses notları, fotoğraflar gibi. Neredesin aşkım? Buradayım aşkım? Abartmıyor muyuz sizce? Bence bir mesafe koyalım artık cep telefonları ile aramıza. Ne dersiniz?

Annemiz ile konuşurken kız arkadaşımızdan gelen mesajları önemsemeyip annemize zaman ayırsak veya çalışırken telefonumuzu kenara bıraktığımızda sadece iş ile meşgul olsak. Hatta şöyle yapalım otobüste, toplu taşıma araçlarında telefondan başımızı kaldırıp bi baksak, biz insanlar nasıl bi durumdayız. Ben şuan akıllı cep telefonu kullanmıyorum ve çok farklı bakıyorum hayata. Karşımdakini rahat anlayabiliyorum.İşimi iyi yapıyorum. Kız arkadaşımla kavga etmiyorum.

Denemenizi isterim belki yararı olur. Kullanmayın demiyorum yerinde kullanın sadece sayın okurlarım. Sizleri seviyorum. Sizde beni sevmek isterseniz okuduklarınızı bir kereliğine gerçek anlamda dinleyip uygularsanız beni seveceğinize inanıyorum.

Teknoloji çok güzel birşey aslında bundan kesinlikle şüphemiz yok. Fakat bir alkollü araç kullanmak var. Birde alkolsüz. Bir ehliyetli araba kullanmak var. Birde ehliyetsiz. Anlatmak istediğimi anlatabiliyorum heralde. Ufak ufak bağlantı kurmaya başladık sanki.
Teknoloji araçtır amaç değildir arkadaşlar. Biz teknolojiyi kullanalım teknoloji bizi kullanmasın. Şunu’da unutmayalım ki teknolojiyi’de insanlar çıkardı. Her şeyin bizim elimizde olduğunu cennetin bedava, cehennemin bedava, beyninde bedava olduğunu hatırlatıp cep telefonunun “el telefonu” değil “CEP TELEFONU” olduğunun altını çizerim. Aslında teknolojinin zararları bununla’da bitmiyor sar değeri yüksek cep telefonları daha büyük zararlar verebilir. Biz biz olalım teknolojiyi en önemlisi teknoloji harikası cep telefonlarını yerinde kullanalım. Tabi ki cep telefonundan vazgeçmek olmaz ancak cep telefonlarını göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmak lazım. Başlıkta belirttiğimiz gibi teknolojinin zararları hayatımızı olumsuz etkiliyor artık bu durumdan kurtulma için elimizden gelen çabayı göstermenin zamanı gelmedi mi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz