Tarayıcı Ana Sayfasının Kendiliğinden Değişmesi Sorununa Kesin Çözüm!

0
104

Tarayıcınızı açtığınızda kendi belirlediğiniz ana sayfaya ulaşamıyorsanız bunun iki nedeni olabilir. Bunlardan ilki, indirdiğiniz bir programın bu ayarı değiştirmesidir. Bazı programların Setup kurulumu sırasında, otomatik olarak seçilen “xxx Browser’i Ana Sayfa Olarak Ayarla” seçeneği; ana sayfanızın kendiliğinden değişmesine ve öyle kalmasına neden olur. Bu aşamada, tarayıcınızın ayarlar sekmesinden ana sayfanızı değiştirmeniz mümkündür. Ancak ikinci nedende, tarayıcınızın kendiliğinden değişen ana sayfasını düzeltemezsiniz.

Bunun nedeni, indirdiğiniz bir programın kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınıza yüklemesinden kaynaklanır. Bu yazılımlar, tarayıcınızın ana sayfasını kendi istediği sayfa yapar ve sizin ayarlardan düzeltmenize imkan sağlamaz. Bu durumda yapmanız gereken işlem, basit bir temizlik işlemidir. Bunun için basit bir program yeterlidir.

Sizlere bu konudaki tavsiyemiz AdwCleaner’dır. Bu yazılım, istenmeyen ve kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınızdan kaldırır ve sisteminizi güvence altına alır. Öncelikle AdwCleaner’ı web sitesinden ya da diğer download sitelerinden indirerek Setup kurulumunu yapın. Kurulumdan sonra sistemin güncel sürümü karşınıza çıkacak.

Yukarıda da gördüğünüz üzere yazılım, istenmeyen yazılımları bulup kaldırmanızı sağlar. Bunun için “Şimdi Tara” butonuna tıklayın. Sistem, birkaç dakika boyunca taranacak rapor sunulacaktır. Bu raporda seçtiğiniz tüm zararlı yazılımlar pasif duruma getirilecektir. Bu işlemin gerçekleşmesi için önce sisteminizi yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlattığınız zaman sistem size bir metin belgesi sunacak ve işlemin tamamlandığına dair bir yazı gösterecektir. Metne göz attıktan sonra kapatıp tarayıcınızı yeniden açın. Yazılımın kalktığını ve ana sayfanın varsayılana döndüğünü göreceksiniz. Dönmediği durumlarda kendiniz de ayarlar kısmından düzeltebilirsiniz.

Program yalnızca istenmeyen ana sayfa sorununu çözmekle kalmaz. Zamanında bilgisayarınıza indirdiğiniz programlarla gelen tüm zararlı yazılımları da tespit eder. Ücretsiz ve kolay kullanılabilir olması nedeniyle en çok tercih edilen yazılımlardan biri olan AdwCleaner, aynı zamanda çok küçük bir alan kaplamakta ve arka planda gereksizce çalışıp sistemi yormamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz