Spotify, Abonelerine Ücretsiz Google Home Mini Dağıtıyor

0
169
Spotify, Abonelerine Ücretsiz Google Home Mini Dağıtıyor

Bir önceki yıl Spotify, SpotifyFamily kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde akıllı hoparlör dağıtmıştı. Bu yıl da benzer bir kampanya başlattı. Kampanyada Spotify ABD vatandaşı olan bütün abonelerine Google’ın Home Mini isimli akıllı hoparlörünü tamamen ücretsiz olarak hediye edecek. Spotify’ın başlattığı bu kampanya 22 Ekim 2019 Tarihinde başlatıldı. Tüm akıllı hoparlörler hediye olarak dağıtılana kadar kampanya devam edecek.

Sadece ABD’de Bulunan Spotify Kullanıcıları İçin Geçerli

Ne yazık ki ülkemizde geçerli olmayan kampanya, yalnızca ABD’de hem yeni hem de eski Spotify kullanıcıları için geçerli olacak. ABD’de bulunan kullanıcılar için SpotifyFamily üyeliği 15 dolardan yani 86 TL, Spotify Premium ise 10 dolar yani 57 TL olarak satılıyor. Ücretsiz olarak dağıtılan ve taşınabilir, portatif Google Home Mini’nin satış ücreti ise yaklaşık 50 dolar yani 288 TL.

Google Home Mini hoparlörünü, kullanıcılar sesleri ile kontrol edebilirler. Öte yandan Spotify, kullanıcıların yeni şarkılar keşfetmesine olanak tanıyabilmek için yeni özellikler de sunmayı planlıyor.

Bu kampanyadan yararlanabilmek için tabii ki yerine getirilmesi gereken bir takım şartlar var. Bu şartlardan biri ABD’de bulunmak bir diğeri ise tam abonelik sahibi olmak. Yani bu demek oluyor ki, deneme aboneliğine ya da indirimli aboneliğe sahip olanlar kampanyadan yararlanamayacaklar.

Kullanıcılarına sürekli hediye dağıtan, kampanyalar düzenleyen Spotify, geçtiğimiz yıl da bir kampanya ile gündeme gelmişti. Spotify’ın 2018 yılında düzenlediği bu kampanya ise sadece SpotifyFamily üyeliğine sahip olan kullanıcılarını kapsıyordu ve kampanya kapsamında yine Spotifytarafınan Google Home Mini dağıtılıyordu.

Google Home Mini, sesli komutlar ile yönetilebilen akıllı hoparlör, tıpkı Google Home’da da olduğu gibi şarkı çalabilir, çeşitli soruları cevaplayabilir, akıllı ev aletlerini yönetebilir, takvim oluşturabilir ve alışveriş listesi oluşturmanızı sağlayabilir. Ayrıca son zamanda yapılan zeka testinde Google’ın yapay zekasının Apple’ın yapay zekası olan Siri’den çok daha akıllı olduğu ortaya çıkmıştı. Google Home Mini’nin bir diğer dikkat çekici özelliği ise, hoparlörü kullanarak arama yapabilirsiniz ve aynı zamanda evde kaybettiğiniz akıllı telefonunuzun yerini Google Home Mini Sayesinde bulabilirsiniz.

Google Home Mini Özellikleri

  • Hacim: 403.37cm³
  • Bluetooth sürümü: 4.2
  • Ağırlık: 173g
  • Genişlik: 98mm
  • Mikrofon sayısı: 2
  • Kalınlık: 42mm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz