Sosyal Medyadaki ‘E-Devlet’ Dolandırıcıları, Lüks Rezidansta Yakalandı

2
98

Popüler sosyal medya sitelerinde e – devlet logolu bağlantılar paylaşarak; vatandaşların kredi kartı bilgilerini ele geçiren bir çete, kaldıkları lüks rezidanstan çıkış yaparken; birçok kredi kartı, teknolojik ürün ve laptop ile beraber yakalandı.

Twitter, Instagram ve Facebook gibi popüler, milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya sitelerinden ya da cep telefonu üzerinden gönderilen e – devlet logolu linkler paylaşarak 13 kişiyi dolandıran suç örgütü, Ankara Asayiş Şube tarafından düzenlenen bir operasyon ile ele geçirildi. Yapılan açıklamada zanlıların, yollanılan link aracılığı ile vatandaşların kredi kartı bilgilerini ele geçirdiği açıklandı.

Suç örgütünün “CEO” lakaplı yöneticisini teknik takibe alan asayiş şube ekipleri, şahısları kiraladıkları lüks rezidansta yakaladı. Örgütün kaldığı kiralık rezidanstan onlarca kredi kartı, diz üstü bilgisayar ve telefon ile çıkış yaparken yakalanan örgüt üyeleri; aynı zamanda suç örgütünün diğer üyelerinin de saklandıkları yerleri itiraf etti. Örgüt üyelerinin verdikleri bilgiler doğrultusunda harekete geçen güvenlik güçleri, yapılan baskınla diğer 2 şüpheliyi de gözaltına aldılar.

Zanlılar, sipariş verdikleri ürünleri teslim alırken güvenlik kameralarına yakalanmış:

Yapılan açıklamalara göre örgüt üyeleri, yaptıkları dolandırıcılık eylemlerini kendi aralarında “reset” olarak isimlendiriyorlarmış. Suç örgüt üyeleri, bir başkasına ait kredi kartı bilgilerini ele geçirdikten sonra internet üzerinden sipariş verdikleri ürünleri mağazadan teslim aldığı ve bu anların güvenlik kameralarına yansıdığı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz