Sniper Elite Nazi Zombie Army Oyun İncelemesi

0
125

Zombiler ve Naziler… Artık her iki ismi de birbirleriyle çok sık duymaya başladık. II. Dünya Savaşı yıllarında Adolf Hitler’in gizemli planları, hayal gücü yüksek olan oyun tasarımcılarına da ilham kaynağı oluyor. Bu sayede, ne zaman İkinci Dünya Savaşı konulu bir oyuna denk gelsek -istisnasız bir şekilde- içerisinde bir gizemli yaratık yer alıyor.

Return To Castle Wolfentein’i oynayanlar bilir. Kaldı ki kendisi en eski FPS oyunlarından da biridir. Gizemli hayaletler, ilginç Nazi deneyleri, zombiler ve diğer çeşit canavarların yer aldığı oyunlardan birisi de Sniper Elite: Nazi Zombie Army… Gelin şimdi oyunun konusuna ve incelemesine göz atalım.

Oyunun Konusu

Oyunumuz, İkinci Dünya Savaşı’nın son yıllarında yer almaktadır. Adolf Hitler, savaşı kaybedeceğini anladığı için gizli bir planını deveye sokar. Bu plan, Berlin sokaklarında gezen Sovyet askerlerinin üstüne Nazi zombi ordusunu salmaktır. Salınan Nazi zombiler, şehrin dört bir yanında insan avına çıkar ve kahramanlarımızın amacı, zombileri kontrol eden generalleri yok etmektir.

Oyunun Artıları ve Eksileri

Artılardan başlayalım: Şüphesiz, oyunda yer alan karakterin kullandığı silahlar ve bu silahların çeşitleri çok iyi. Hatta oyun boyunca birkaç silahı kullanmaya vaktiniz dahi kalmayacak. Ek olarak, zombileri öldürdüğünüz sırada ortaya çıkan yakın çekim kurşun isabet sahneleri de oyunu çok zevkli kılan özelliklerden. Bu sayede, ateş ettiğinizde kurşunun, zombinin hangi bölgesine geldiğini görebilirsiniz. Bu da, oyunun en çok dikkat çeken artılarındandır.

Oyundaki düşman zekası, gerçekten yabana atılmayacak derecede gerçekçidir. Özellikle de düşman ordusundaki asker sayısının fazlalığı ve çeşitliliği sayesinde oyun, pür dikkat oynamanızı gerektirmektedir. Bu durum, oyunun sürükleyiciliğini arttırdığı gibi sıkılmanıza da olanak sağlamıyor.

Eksi noktalara değinelim: Açıkçası, oyunun hikaye kısmı yeteri kadar geliştirilmiş değil. Oyun içerisinde pek fazla sahne ve sahnelerde de pek fazla diyalog yer almıyor. Bu da, oyunun hikayesinde tek başınıza oynadığınız hissiyatını arttırıyor. Bu durum, oyunun eksik noktalarından birisi olsa da, hikayeye takılmayanlar için pek de göze batmıyor. Çünkü oynanış ve grafik konusundaki performansı sayesinde, bu eksiği lehine çevirebilmektedir.

Bir diğer eksik husus, oyunun uzunluğu konusunda… Eğer oyun bağımlısıysanız ve nişan alma oyunlarında iyiyseniz, gün içerisinde dahi bitirebilirsiniz oyunu. Bu denli kısa olmasından dolayı oyunu başa sarıp tekrar oynayacağınızdan eminiz. Çünkü oyun bitse dahi sıkılmanız için biraz daha oynamanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz