SİNEMALARDA BU HAFTA VİZYONA GİREN FİLMLER

0
137

Cuma günü birbirinden güzel filmler vizyona girdi. Sinemalarda hangi filmlerin olduğunu sizler için hazırladık. Bu hafta 5’i yerli olmak üzere tam 10 film vizyona girdi. Ülkemizde merakla beklenen Oscar adayı ‘Bağlılık Aslı‘ adlı film, beyaz perdede sinemaseverlerle buluşuyor.   

1-) Bağlılık Aslı

2020’de gerçekleşecek 92. Akademi Ödüllerine ‘’Yabancı Dilde Uluslararası Uzun Metraj’’ film dalında Oscar adayı gösterilen film, bu hafta izleyicisiyle buluştu. Yönetmeliğini Semih Kaplanoğlu’nun üstlendiği film anne-baba ve çocuk ilişkilerine dayanıyor.

2-) Yıldızlara Doğru

Brad Pitt’in başrolünde yer aldığı film Bilim-Kurgu türünde bir uzay filmi olarak karşımıza çıkıyor. Roy McBride’in babası yirmi yıl öncesinde Neptün’de hayat olup olmadığını araştırmak amacıyla gönderilen biri. Roy ise tam yirmi yıl sonra babasını bulmaya ve görevinin neden başarısız olduğunu araştırmak için uzaya çıkıyor.

3-) Annem

Üniversite için ailesini bırakıp İstanbul’a yerleşen Nazlı, yaşadıkları kötü şeyler sonucunda tekrar köyüne geri dönüyor. Mustafa Kotan’ın yönetmenliğini üstlendiği film en iyi yerli dram filmlerinden biri olarak göze çarpıyor. Anne ile kızı Sumru Yavcuruk ile Özge Gürel canlandırıyorlar.

4-) Rambo: Son Kan

1982 yılında ilk kez yayınlanan Rambo serisinin beşinci filmi. Başrol koltuğunda yine aksiyon filmlerinin vazgeçilmezi usta oyucu Sylvester Stallone’u izleyeceğiz. Filmin yönetmenliğini Adrian Grunberg üstleniyor.

5-) Görülmüştür

Daha önce çektiği kısa filmlerle birçok ödülü kazanmış genç yönetmen Serhat Karaaslan’ın ilk uzun metrajli filmi ‘’Görülmüştür’’ bu hafta vizyona giren filmler arasında. İstanbul’da bir cezaevine gelen mektupları denetleyen Zakir, bir mektup içerisinden bulduğu fotoğraftaki Selma’ya takıntılı bir hale geliyor. Berkay Ateş ve Saadet Işıl Aksoy filmin başrollerini paylaşıyorlar.

6-) Kin

Mohsen Rabie’nin yönetmenliğini yaptığı bu korku filminin çekimleri Balıkesir’de tamamlandı. Eğlence için yapılan bir sürpriz, gençlerin hafta sonunu bambaşka bir hale sokuyor. “Kin” adlı yapım, eğlence için yapılan bir sürprizle hafta sonları başka bir yöne evrilen bir grup gencin hikâyesini anlatıyor. Kin filminin oyuncu kadrosunda Buğra Akyüz, Hira Koyuncuoğlu, Esil Umut ve Rashid Khosh Arghiden gibi isimler yer alıyor

7-) Siddah

Funda Tırpan Siddah filminin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor. Oyuncu kadrosunda da kedine yer veren Funda Tırpan’ın filminin konusu, cinler tarafından lanetlenen 4 gencin hikâyesini anlatıyor.

😎 Hayvanat Bahçesi

Filmin yönetmenlik koltuğunda Evan Tramel ve James Snide’i birlikte görüyoruz. Animasyon türündeki bu yapım hayvanların hüküm sürdüğü evrende ateşkesi bozmaya çalışan kötü güçleri anlatıyor.

9-) Hızlı ve Tüylü

Bu haftanın bir diğer animasyon filmi de Alman yapımı olan Hızlı ve Tüylü. Bir martı çift çevrelerinde kimse kalmayınca bir ebabil kuşunu evlat ediniyorlar.  Ebabil kuşunun ve çiftin eğlenceli hayatı minik hayranları tarafından beğenilerek izlenecek bir film.

10-) Eğlenceli Çiftlik Arkadaşları

Haftanın son filmi yine bir animasyon türü olan birçok hayvanın yaşadığı çiftlikteki eğlenceli anları konu alıyor. ABD yapımı bu filmin yönetmenliğini Pippa Seymour üstleniyor. Filmi seslendirenler arasında Alfred Hill, James Kane ve Stephanie Magee gibi birçok ünlü yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz