SEO Hosting Nedir ve Ne İşe Yarar

0
76
seo hos

SEO Hosting Nedir ve Ne İşe Yarar
İnternet ortamında bulunan bütün web sitelerindeki resim, video, müzik gibi klasörlerin barındığı yerlere hosting denir. Hosting yani sunuculara bir nevi kullandığımız bilgisayarların daha gelişmişi olarak kabul edilebilir. Her web sitesi istisnasız olarak hosting kullanmaktadır. Kullanmak zorundadır. SEO ile ilgilenen kişileri ise yakından ilgilendiren bir konu var SEO Hosting.
seo hosting – sanalgezi.org

Sitelerine ziyaretçi çekmek isteyen site sahipleri için arama motorundan gelen ziyaretçi sayısı oldukça önemlidir. Zaten genele bakıldığında site sahiplerinin çoğu ziyaretçilerini arama motorları sayesinde kazanmaktadır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve siteye daha fazla ziyaretçinin girebilmesi için farklı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenlerin en başında gelen ve dikkat edilmesi gereken konu ise SEO Hosting konusudur.
SEO Hosting Nedir ve Ne İşe Yarar?
SEO Hosting’i, sıradan hostinglerden ayıran en önemli özellik C-Class IP tipli olmasıdır. Şimdi ise “C-Class IP nedir?” sorusu kafanızda belirmiştir. Bu sorunun yanıtı ise; bu hostinglerde birden fazla web sitesini barındırabiliyor ve her web sitenize farklı C-Class IP vererek sitelerinizin arasında bir link ağı oluşturabiliyorsunuz. Bu şekilde sitenizi arama motorlarının gözünde değerli hale getirebilmek ve daha fazla ziyaretçi çekebilmek için farklı sitelere backlink için para ödemiyor ve masrafınızı kısmış oluyorsunuz. SEO işinde belli bir noktaya gelmiş insanların yanı sıra SEO Danışmanlığı yapan kişilerin en önemli ve en bilindik sırlarından bir tanesi budur.
SEO Hosting’te her siteye vereceğiniz farklı IP adresi sayesinde hostinginizde bulunan yasadışı sitelerin olumsuz etkilerinden korunmuş olursunuz. Google aynı IP üzerinde bulunan siteleri tespit edebildiği için sunucunuzda bulunan kötü amaçlı siteler ile sizi aynı sınıfa koyabilir. SEO Hosting bunun önüne geçmenizi sağlar. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istediğiniz kelimeler bulunuyorsa backlink almanız gerekmektedir. SEO Hosting sayesinde birden fazla siteniz bulunuyorsa anahtar kelimelerinize link çalışması yaparak anahtar kelimelerinizde üst noktalarda çıkabilirsiniz. SEO Hostingdeki C-Class ayrıcalığı bunu yapma imkanını size sunuyor.
Türkiye’de SEO Hosting işini yapan çok firma bulunmadığı gibi site sahiplerini çoğu hala bu durumdan haberdar değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz