Seinfeld Netflix ile Geri Dönüyor!

0
128
SeinfeldNetflix ile Geri Dönüyor!

Netflix, yaptığı 5 senelik sözleşme ile Seinfeld dizisinin tüm yayın haklarını satın aldı. Seinfeld’in bütün bölümleri 2021 Netflix’ten yayımlayacak.

Emmy ödülü alan Seindfeld dizisi, 9 sezon boyunca yayınlanan ( 1089 ila 1998 yılları arasında ) dönemin en popüler komedi dizilerinden biriydi. Netflix’in dizinin tüm haklarını 5 yıllık bir süre ile satın alması ile 9 sezon 180 bölümden oluşan dizi, popüler dizi, film platformu olan Netflixde sevenleri ve izleyicileriyle buluşacak.

Seinfeld dizisi, 2021 yılında 4k çözünürlük seçeneğiyle Netflix kütüphanesine yerini alacak. 2021 yılında yayınlanacak olmasının nedeni ise, popüler komedi dizisinin yayın haklarının Hulu’da bulunması. Önümüzdeki yıl birçok popüler dizinin Netflix’ten ayrılacak olması, ünlü platformun güçlü bir yapım arayışına sürükledi. Netflix’inSeinfeld dizisini satın alması ile, açığı kapatıp kapatamaycağını ilerleyen yıllarda net bir şekilde göreceğiz.

Netflix Seinfeld’e Ne Kadar Ödedi ?

Netflix’in açığı kapatabilmek için Seindfeld dizisinin hakları için ödeme yaptığı tutara yönelik net bir bilgi bulunmuyor fakat, sızdırılan bilgilere göre; popüler komedi dizisi Seinfeld dizisinin her bir bölümene 875 Bin Dolar ( şuan  ki kur ile 5 Milyon Türk Lirası ), Seinfeld dizisinin tüm bölümleri için de ortalama 160 Milyon Dolar ( şuan ki kur ile 905 Milyon Türk Lirası ) ödeme yaptığı söylentiler arasında.

Komedyen Jerry Seinfeld Geri Dönüyor

Dünyaca ünlü komedyen JerrySeinfeld, Netflix’te yayınlanacak olan Seinfelt dizisi ile eski çekimleriyle yeniden ekrana dönüyor. JerrySeinfeld, kendisinden esinlenerek yarattığı diziye kendi ismini vererek, adının herkesçe bilinmesini sağladı. Tam 13 yıldır en zengin ve en çok tanınan komedyen ünvanını elinde tutan JerrySeinfeld, komedi alanında neredeyse milyarder olabilen tek komedyen diyebiliriz.

JerrySeinfeld, tamamen kendisinden esinlenerek yarattığı diziye kendi ismini vererek, adının çok daha fazla anılmasını sağladı.JerrySeinfeld, dizisi sayesinde o kadar ünledi ki, dizinin yayımlandığı dönemlerde 200 Milyon dolar üzerinde servete kavuştu. 1990’lı yıllarda yayımlanan dizi, Amerika dizi tarihinde en başarılı diziler arasında yer alıyor. 90’lı yılların Amerikasını gözler önüne seren komedi dizisi, belki de gerçekçi olduğu için bu kadar sevilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz