Samsung’dan 5G’li Bütçe Dostu Akıllı Telefon: Samsung Galaxy A71

0
83

Günümüzde 5G teknolojisi yalnızca belirli bölgelerde kullanılıyor olsa da; akıllı telefon piyasasındaki hareketlilik ve kıyasıya rekabet, firmaların 5G çalışmalarına önem vermesine neden oluyor. Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni ürettiği amiral gemisi akıllı telefonlarının yanı sıra orta segment akıllı telefonlarına da 5G desteği sunabiliyor.

Bu kapsamda 5G desteği ile gelecek orta segment akıllı telefonlardan biri de Galaxy A71 olacak. SM-A716B model ismi ile gelecek olan Samsung Galaxy A71, güçlü donanımı ve 5G desteği sayesinde; Türkiye akıllı telefon pazarında oldukça sevilecek.

Samsung Galaxy A71’in Fiyatı ve Özellikleri

SM-A716B model ismi ile yalnızca satışa sunulacak olsa da; Dünya genelinde akıllı telefon pazarında satışa sunulması beklenen global versiyonun model numarası SM-A7160 olacak.

Şimdilik Samsung Galaxy A71 hakkında ortaya çıkan ve sızdırılan bilgiler oldukça sınırlı fakat Samsung’a yakın bir kaynağın yaptığı açıklamaya göre A71 isimli yeni cihaz; 2020 yılının Eylül ayında satışa sunulacak. Öte yandan 5G modeme sahip olan cihaz, gücünü Exynos 980’den alacak.

Orta Segment Akıllı Telefon Samsung Galaxy A71, Düşük Fiyat Etiketine Sahip olacak.

Samsung Galaxy A90 5G modeli Çin’de 560 dolar fiyat etiketi ile satışta. Galaxy A71 5G modeli ile beraber fiyat etiketi 450 dolar seviyesine kadar düşebilir. Samsung A71 5G modelinde fiyatı düşük seviyeye düşürecek unsurlardan birisi de kullanılan yonga seti olabilir.

Akıllı telefon piyasasında Kore merkezli teknoloji devinin 5G modem kullandığı akıllı cihazlarında Snapdragon 855 ya da Exynos 9825 işlemciler kullanılırken; Samsung Galaxy A71 5G modelinde ise Exynos 980 kullanılacak.

Samsung’un 5G piyasasında çok daha iddialı ve güçlü konuma getirecek olan Galaxy A71 5G modeli hakkında şimdilik sınırlı bilgi olsa da; ilerleyen günlerde sızıntıların artacağı yadsınamaz bir gerçek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz