Samsung’dan 4 Tarafı Kavisli Ekran ve Galaxy One

0
151

İnternet üzerinden yayılan bir iddiaya göre; Güney kore merkezli teknoloji devlerinden biri olan Samsung, ‘Galaxy One’ ismini verdiği yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor.

Akıllı telefon üreticileri; günümüzde cihazların boyutlarını büyütmeden kullanıcılara daha büyük bir ekran sunabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Bu sebeple de; yeni nesil akıllı telefonların büyük bir kısmı çentikli ve sonsuz ekranlı.

Samsung’un Edge serisi ile başlayan kıvrımlı ekrana sahip akıllı telefon serisine bir yenisi daha eklendi. Yeni alınan kavisli tasarımın patentine göre; teknoloji devi Samsung, kıvrımlı ekranın yalnızca 2 ksıımda deği; aynı zamanda altta ve üstte de devam etmesi için çalışıyor.

Samsung’un yeni patent görüntüleri; akıllı telefonun her bir köşesinde kıvrılan bir ekranın olduğunu ortaya koyuyor. Yani bu da Samsung Galaxy One serisine mensup akıllı telefonların neredeyse gövde kenarlarının tamamında ekran olması demek. Öte yandan her bir köşede; ayrı bir buton yer alacak.

Öte yandan bunun yalnızca bir paten olduğunu, gerçekte böyle bir akıllı telefonun olmadığını belirtmekte fayda var. Yakın zamanda muhtemelen kullanıma sunulacak bu tasarım ile; kullanıcılar çok daha büyük bir ekran alanına sahip olacak. Dört taraftan üçü; doksan derecelik bir açı ile kıvrılırken, yalnızca telefonun alt kısmında diğerlerine nazaran biraz daha hafif kıvrımlı bir ekran yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz