Radeon Software Adrenalin 20.1.3 sürümünü yayınladı

0
223

AMD yeni ekran kartı Radeon RX 5600 XT’yi çıkarması ile eş güdümlü sürücü paketi Radeon Software Adrenalin amacıyla 20.1.3 numaralı yükseltmeyi yayımladı. Bu sürücü paketi aynı vakitte Nioh, Dragon Quest Builders 2, WWE 2K20, Dead or Alive 6 ve Atelier Ryza oyunlarındaki çökme problemini gideriyor. Yine Web’de gezinirken oyun oynama ya da video izleme gibi eylemlerde yaşanan kara ekran ve görüntü kayıbı meselesini da ortadan kaldırıyor.

DOWNLOAD: AMD Radeon Software Adrenalin 20.1.3

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü Özellikleri:

Tamamen tekrar geliştirilen bir oyun programına sahip olan AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü daha çok performans ve akışkanlık kazandıran yeni Radeon Boost özelliğini oyunculara sunuyor. Yine çağdaş ekranlar amacıyla eski oyunları güzelleştiren Integer Display Scaling teknolojisini, beğenilen AMD Link mobil programı ve Radeon Image Sharpening’e oluşturulan mühim geliştirmelerle eş güdümlü Radeon Anti-Lag ve daha çoğu yeni özellik içeriyor.

Yeni ve Gelişmiş Özellikler:

Radeon Boost – Hızlı hareket halindeki oyun senaryolarında, görüntü çözünürlüğünü hareketli olarak azaltarak, kare hızlarını ve akışkanlığı artırıyor. Bu sayede cevap zamanı artarak ortalama % 23’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

AMD Link – Yeni masaüstü programı AMD Link mobil ile kullanıcıların evlerinin dışındaki mobil cihazlara oyun akışı almalarını sağlayarak, telefonları ya da tabletlerinden her yerde yüksek nitelikli oyun oynamasına imkân veriyor.

Tamsayılı Ekran Ölçeklendirme – Ekrandaki görüntüleri bir pikselden dört ya da daha çoksına ölçeklendirerek classic oyunlarda performans kayıbı olmadan yüksek nitelikte netlik sağlanıyor.

DirectML Ortam Filtreleri – Fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek amacıyla makine öğrenmesini kullanarak görsel gürültü azaltma ve yükseltme filtreleri uygulanıyor. Bu teknik geleneksel denoise ve yükseltme filtrelerinden daha iyi nitelik sağlıyor.

Radeon Görüntü Netleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Netleştirme, DX9, DX12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak DirectX 11 oyunlarına da destek vererek keskinlik derecesinin seçilmesine imkân tanıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesindeki ekran kartlarında DX 9 programları amacıyla destek sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz