Qualcomm’un en yeni Snapdragon işlemcili 5G’yi destekleyen iki ürün tanıttı.

0
105

Qualcomm, 2020 Android telefonlarının çoğunun performans ortamını çizdi – şirket Snapdragon 865, 765 ve oyun merkezli 765G’yi sundu . AI ve 8K video çekimi gibi kategorilerdeki performansı geliştirmelidirler (Qualcomm 4 Aralık’a kadar daha çok paylaşmayacaktır), fakat bu sefer en yüksek düzey çipin çevresinde yıldız değil. Üst orta düzey 765 serisi, Qualcomm’un birleşik 5G özellikli ilk yonga sistemlerini temsil etmekte ve yeni kuşak kablosuz teknolojiden yararlanmak amacıyla ayrı, aç olan modemleri kullanmalarını sağlamaktadır. Elbette bu batarya ömrünü uzatabilir, fakat 5G el cihazlarını daha ideal maliyetli duruma getirmelidir.

Telefonların ne vakit geleceği bireysel yapımcılara bağlı olacaktır. Birkaç tedarikçinin yeni Snapdragons kullanan cihazlar üstünde çalışmayı onayladığını duymak sizi şaşırtmayacaktır. Xiaomi‘nin Mi 10 ve isimsiz bir Oppo amiral gemisi 2020’nin ilk çeyreğinde Snapdragon 865’i kullanacak, Nokia (HMD Global) ise Snapdragon 765’i gelecekteki donanım amacıyla kullanacak. Bu arada Motorola, cihazlarında hem 865 hem de 765’i kullanmayı bekliyor.

Ve eğer, Qualcomm’un ekran üstü parmak izi okuyucusunu düşündüğünüzü sevdiyseniz ama çalışması gerektiğine inanıyorsanız, iyi haberler var. Şirket, ultrasonik teknolojisinin öncekinden 17 kat daha büyük bir tarife alanına sahip olan yeni kuşak bir 3D Sonic Max sensörünü pazara sürdü ve aynı anda iki parmağınızla doğrulamasını sağladı. Bu, mühim ölçüde daha çok emniyet vaat ediyor, fakat aynı vakitte daha süratli parmak izi kaydı ve okuyucunun tatlı noktasını vurmak amacıyla daha az uğraşma hadiyi vaat ediyor. Bunun amacıyla 2020’ye kadar beklemeniz gerekecek, fakat sahip olunan parmak izi sensörlerinin çok kaba olduğunu düşünüyorsanız yararlı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz