PUBG Mobile İnceleme

0
164

Bu yazımızda son zamanların en tanınmış oyunu olan PUBG’den bahsedeceğiz. Unreal Games işletmesinin bir yapıtı olan PUBG Mobile oyununu yakından araştıracağız.

PUBG oyunu çıktığından bu yana kullanıcılar oyunu bilgisayar üzerinden oynamaya devam etti. Ancak günümüzdeki şartlar gereği çoğu oyuncu bilgisayar sistemlerinin el vermemesi sebebiyle oyunu kesintisiz bir şekilde oynayamaz duruma geldi.

Her ne kadar şuanda hala optimizasyon problemleri olsa da, özellikleri iyi olan bir bilgisayar ile optimizasyon problemini biraz aşarak, oyuna devam etmek mümkün.

Oyunun mekaniğini bilgi sahibi olmayan kullanıcılar amacıyla anlatmak istedik. PUBG Mobile oyunun hedefi belirlenmiş bölümde 100 kullanıcı arasında çatışmalar gerçekleştirerek, son kalan şahıs olup, birinci olmaktır. 100 şahıs oyuna başlayarak, uçaktan istedikleri noktaya atlarlar. İlk gaye adam öldürmekten ziyade, loot adı verdiği envanter toplama işidir. Yerde tespit edilen silah, mermi, bomba ve detaylı ekipmanları toplayarak; karakterinizi donanımlı bir duruma getirmektir. Daha sonra çatışmalar gerçekleştirerek, birinci olmaya çalışmaktır. Loot’u iyi olan bir kullanıcının, ölme riski daha azdır. Ancak loot iyi olsa bile, karşıdaki oyuncu daha iyi oynuyorsa, ölebilirsiniz. Oyun ortamında yer alan ekipmanlarda civar sistemi mevcuttur. Örnek vermemiz gerek görülürse yelek ve kasklar amacıyla üç değişik civar bulunmaktadır. 1,2,3 civarlerde ekipmanlar mevcuttur. Bu kademelerden de anlaşılacağı üzere en iyi ekipman srandardı 3’tür.

Oyun ortamında yer alan bir oyun kısmı bulunmaktadır. Oyun kısmı dışında kaldığınızda karakterinizin canı azalmaya başlayacaktır. Hem de kırmızı çemberli alanlarda da oyun doğrulusunda herhangi bombalar atılmaktadır. Kırmızı çemberli alana ilgi etmelisiniz. Oyunda sağ kalmak amacıylase sıksık olarak oyun kısmı ortamında yer almaya ilgi etmelisiniz. Oyun kısmı belirlenmiş süreler ortamında daralmaktadır. Bu süreye de map’in altında yer alan sayaçtan bakabilirsiniz. Oyun kısmını görmek amacıylase map’i açarak, beyaz çemberi incelemeniz yeterli olacaktır. Oyun ortamında derece sistemi de bulunmaktadır. Bronz, gümüş, altın ve taç gibi dereceler yer almaktadır. Oyunda amacıyladeki dereceniz arttıkça, karşınıza daha kuvvetli rakipler gelecektir.

PUGB Mobile hem Android hem de iOS cihazlar amacıyla indirilebilir durumdadır. Hem de bilgisayar üzerinden de oynamak mümkündür. Bunun amacıyla emülator kurmak yeterli olacaktır. Oyuna giriş amacıyla Facebook, Twitter ve Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz