PUBG Günlük Oyuncu Verileri Düşüyor Mu ?

0
124
pubg

Battle Royal türündeki başarılı oyunlardan biri olan PUBG, son zamanlarda aktif oyuncu sayısında sıkıntılar yaşamaya başladı. Yayınlandığı günden bu yada ardı ardına birden fazla rekor kıran PUBG yani tam adıyla Playerunknown’s Battlegrounds, Fornite’ın ani yükselişi ile birlikte gördüğü ilgiyi kaybetmeye başladı. SteamDB’nin kullanıcılar ile paylaştığı verileri incelediğimizde, PUBG oynayan aktif oyuncu sayısında büyük bir düşüş yaşandığını görüyoruz.

2018 yılının başlarından itibaren, her ay ortalama 100.000 oyuncuyu kaybeden PUBG, bir zamanlar olduğu konumda kalamadı. Oyuncular gün geçtikçe diğer Battle Royal oyunlarını tercih etmeye başadı.

PUBG Neden Düşüş Yaşadı ?

Oyun içerisindeki hatalar, hilele kullanan oyuncular için önlem alınmaması ve oyunun gelişmek için bir şeyler satın almaya zorlaması hiç şüphesiz PUBG’nin düşüş yaşamasına sebep oldu. Bir diğer sebep ise, bilgisayardan oynayan oyuncuların mobil oyuncular ile aynı maça girebilmesiydi. Haksız rekabete neden olan bu durum, mobil oyuncuların oldukça canını sıkıyordu. Öte yandan Fornite gibi bir rakibi varken, PUBG’deki bu sorunlardan sıkılan kullanıcılar Fornite’a geçiş yaptı. Her ne kadar PUBG’nin oyuncu sayısı günden güne düşse de, günlük en az 900 bin oyuncuyu hâlâ oyunda tutmayı başarabiliyor. Durum böyle olsa da, günden güne oyuncu kaybeden Battle Royal oyunu, Steam’in hala en çok oynanan oyunu olmayı başarabiliyor. 2018 yılının son aylarına doğru yayınlanan bir raporun içeriğine göre, PUBG PC’ye nazaran PUBG mobile oyuncuları oyun içerisinde çok daha fazla para harcıyorlar.

PUBG’nin PC versiyonunda da durum pek farklı değil. 2018 yılının Şubat ayından bu yana, büyük bir hızla aktif oyuncularını kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç ayı incelendiği tabloda net bir şekilde PUBG’nin ilerleyen günlerde aktif oyuncu sayısında düşüş yaşanacağı görünüyor. Düşüşlerin ardından bir süre tekrar yükselme gösteren PUBG, Apex Legends’ın da çıkmasının ardından etkilenerek büyük bir hızla aktif oyuncu kaybetmeye devam ediyor.

Şimdilerde ise Player Unknown Battlegrounds’un aktif oyuncu ortalaması 435.000, anlık aktif oyuncu ise en yüksek 965.00 seviyesinde kadar çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz