PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Belli Mi? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

0
143
playstation 5
playstation 5

Playstation tutkunları heyecanla playstation ailesinin son üyesini bekliyor. 5. nesil konsolun ne zaman çıkacağı, fiyatı ve hangi oyunların olacağı merak edilen konular arasında. Sizler için bu soruları yanıtladık ve 5. nesil playstation hakkında bilgi verdik.

Hiç şüphesiz oyun konsolu denilince akıllara gelen Playstation’un üreticisi Sony, Playstation 5 ile oyun piyasasını yeniden kasıp kavuracağa benziyor.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 5’in çıkış tarihi hakkında şuanlık resmi bir tarih yok fakat, PlayStation 4’ün tanıtımının üzerinden 6 yıl geçti. PlayStation 2 ile PlayStation 3 arasında 6 yıl, PlayStation 3 ve PlayStation 4 arasında ise 7 yıl çıkış tarihi farkı vardı.  Bu süre göz önünde bulundurulduğunda, PlayStation 5’in yakın zamanda çıkacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Resmi olmayan bilgilere göre PlayStation 5’in 2020’nin ilk yarısında satışa sunulacağı söylentiler arasında. Tüm gözler PS 5’in üzerinde olduğu için, Sony bütün ilgi ve çalışmaları ile PS 5’e yoğunlaşmış durumda. Bu sebeple 4. nesil ve bir önceki nesiller için yeni bir oyun projesi söz konusu değil. Böylece, PlayStation 5, yeni özellikleri ve beklentilerin çok daha fazla üstünde oyunları ile, 2020’ye hazırlanıyor diyebiliriz.

PlayStation 5: Dokunmatik Ekranlı DualShock 5 İle Gelecek.

Söylentiler sadece PlayStation 5’in çıkış tarihi hakkında değil, özellerikleri için de söylentiler var. PlayStation 5’in günümüz konsollarına nazaran muazzam bir güçte olacağı su götürmez bir gerçek.

Önemli bir diğer konu ise, PlayStation’un DualShock 5 ile gelecek olması. Muhtemelen DualShock 4’deki dokunmatik panel, PlayStation 5’de dokunmatik ekran olarak karşımıza çıkacak.

Sony’nin başarılı pazarlama stratejileri karşısında, XBOX değer kaybetmişti. Sony’in PlayStation 5 hamlesi karşısında, Sony’in ezeli rakibi XBOX’un nasıl bir yol izleyeceği merak edilenler arasında.

PlayStation 5 fiyatı da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Sony’in 5. nesil yeni oyun konsolunun fiyatı, söylentilere göre 500 dolar üzerinde olacak. Beklentilerin üzerinde olan bu fiyat, ülkemizdeki kurlar sebebiyle biraz can sıkacağa benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz